ZTE planuje więcej składanych smartfonów

ZTE potwierdza, że model Axon M jest dopiero pierwszym z wielu składanych smartfonów. Chińska firma zamierza w najbliższej przyszłości wprowadzić ich na rynek znacznie więcej.

W zeszłym roku ZTE wprowadziło do sprzedaży swój pierwszy składany smartfon o nazwie ZTE Axon M. To urządzenie wyposażone w dwa niezależne wyświetlacze, które składają się niczym książka, a po rozłożeniu oferuje większą przestrzeń roboczą, zmieniając się w tablet.

Chiński producent nie zamierza jednak na tym poprzestać. Wice prezes działu marketingu Jeff Yee potwierdził, że jest to dopiero jeden pierwszy z wielu zaplanowanych modeli o takiej konstrukcji. Przedstawiciel firmy poinformował, że planuje się następcę Axon M, który będzie mieć znacznie cieńsze ramki otaczające oba wyświetlacze.

Warto jednak dodać, że chiński koncern nie zamierza cały czas pozostać przy dwuekranowych modelach. Chce bowiem wprowadzić do sprzedaży także model wyposażony w jeden elastyczny wyświetlacz, zamiast dwóch oddzielnych. Są to jednak plany na nieco dalszą przyszłość, więc nie wiadomo kiedy takie urządzenia miałyby się pojawić na rynku.

Wiemy jednak, że prędzej czy później się pojawią, gdyż znacznie więcej firm interesuje się takimi telefonami. Jednym z producentów, który ma taki sprzęt w planach jest Samsung. Koreański koncern rozpocznie jego sprzedaż wprawdzie dopiero w przyszłym roku, ale prototyp pokazał już podczas targów CES 2018.

ZTE

Źródło: Slashgear.com

You may also like...