Składany Galaxy X pokazany na CES 2018

Media donoszą, że podczas tegorocznych targów CES 2018, Samsung pokazał swój najbardziej oczekiwany projekt, czyli Galaxy X. Składany smartfon został zaprezentowany z zamkniętymi drzwiami.

Oprócz Galaxy S9, obecnie największe zainteresowanie fanów Samsunga wzbudza składany smartfon Galaxy X. Szef działu mobilnego koncernu, doprecyzował w tym tygodniu, że sprzęt pojawi się w sprzedaży na początku przyszłego roku. A tymczasem wiele osób już teraz chciałoby zobaczyć jak faktycznie wygląda.

Kilku szczęściarzy miało tę możliwość, gdyż producent pokazał telefon na zamkniętym pokazie zorganizowanym podczas targów CES 2018. Warto dodać, że nie jest to pierwsza tego typu prezentacja, gdyż koreański koncern podobny pokaz zorganizował podczas MWC 2017. Źródła twierdzą jednak, że w tym roku Samsung nie tylko pokazał swój najbardziej strzeżony sekret, ale samo urządzenie jest już bardziej dopracowane w porównaniu do poprzedniego prototypu. Firma chce w ten sposób sprawdzić reakcje szerszej grupy klientów, by ocenić jak odbierają nowe urządzenie, które w obecnej wersji posiada 7,3″ elastyczny ekran OLED.

Jak dotąd producentowi nie udało się jeszcze wybrać ostatecznego mechanizmu składania sprzętu, gdyż inżynierowie opracowali dwa sposoby. Oba mają jednak problemy związane z kwestią mechaniki oraz inżynierii, które konstruktorzy muszą rozwiązać. Największym z nich może być wytrzymałość panelu, który musi znieść wielokrotne składanie i rozkładanie. Samsung twierdzi, że pracuje nad wyświetlaczem, który ma to wytrzymać aż 200 000 razy, co powinno wystarczyć na wiele lat użytkowania. Inną kwestią może być podatność panelu na pękanie podczas upadku na ziemię, zwłaszcza w miejscu jego zginania.

Mówi się, że seryjna produkcja nowego sprzętu rozpocznie się w listopadzie, a znajdą się w nim panele od Samsung Display. Trudno jednak powiedzieć ile taki smartfon będzie kosztował.

Galaxy X

Źródło: Etnews.com

You may also like...