Problemy z mikrofonem w smartfonach Google Pixel

Pixel jest pierwszym smartfonem, który w całości został wyprodukowany przez Google. Być może to sprawia, że są z nim ciągłe problemy. Najnowsze kłopoty dotyczą wadliwego działania mikrofonów w modelach Pixel oraz Pixel XL.

Google już od kilku lat sprzedaje smartfony pod swoją marką. Dotychczas jednak dawało dla nich tylko własny szyld, natomiast same urządzenia produkowane były przez partnerów internetowego giganta, takich jak LG.Ostatnio jednak Google uznało, że współpraca z partnerami oraz dzielenie się z nimi zyskiem ze sprzedaży sprzętu, nie ma już sensu. Postanowiło więc samodzielnie stworzyć własny telefon i tak powstał Pixel. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że firma z Mountain View nie ma doświadczenia na tym polu, więc szybko pojawiły się problemy z tym sprzętem.

Od momentu premiery było ich coraz więcej i choć Google robi co może, to wciąż pojawiają się nowe. Kolejny dotyczy mikrofonów wbudowanych w ten telefon. Jest on dość poważny, gdyż utrudnia rozmowę telefoniczną, a także rejestrowanie dźwięku podczas używania kamery.

Oficjalne forum Google zostało wręcz zalane olbrzymią falą skarg ze strony posiadaczy modelu Pixel oraz Pixel XL, którzy nie mogą w pełni wykorzystywać swego sprzętu. Przyczyną problemów jest mikroskopijne pęknięcie obudowy jednego z trzech mikrofonów zainstalowanych w telefonie.

Jest to wada fabryczna, więc użytkownikom pozostaje jednie wymienić sprzęt. Google oczywiście nie robi z tym problemów, gdyż telefony są jeszcze objęte gwarancją.

Źródło: Google.com

You may also like...