Inżynierowie Facebooka tworzą asystenta dla urządzeń AR i VR

Facebook potwierdza rozpoczęcie prac nad zupełnie nowym cyfrowym asystentem. Projekt powstaje specjalnie dla urządzeń AR i VR, takich jak Portal czy Oculus.

Na rynku dostępnych jest wielu cyfrowych asystentów, którzy nie tylko ułatwiają korzystanie ze smartfonów, ale również pomagają w zarządzeniu inteligentnym domem. Wciąż jest jednak sporo miejsca dla kolejnych tego typu pomocników, a już wkrótce możemy oczekiwać kolejnego.

Facebook potwierdził bowiem, że pracuje nad całkowicie nowym asystentem wykorzystującym sztuczną inteligencję. Nie będzie to jednak bezpośredni rywal dla Siri, Alexy, czy Cortany. Pomocnik nie powstaje jednak z myślą o smartfonach, lecz urządzeniach rzeczywistości rozszerzonej oraz wirtualnej. Innymi słowy, jego polem działań będą gogle takie jak Portal czy Oculus. Firma ujawniła przy tym, że Facebook Assistant powstaje już od początku zeszłego roku, ale na razie nie chce zdradzić kiedy dokładnie możemy oczekiwać jego premiery.

Nie jest to pierwszy raz, gdy największy na świecie portal społecznościowy podejmuje się próby stworzenia cyfrowego asystenta. Kilka lat temu firma pracowała nad asystentem M, przeznaczonym do współpracy z Messengerem. Pomocnik zbliżony funkcjonalnością do Asystenta Googlem, wykonywał różnego rodzaju zadania. Narzędzie nie zdobyło jednak dużej popularności i w żadnym wypadku nie mogło się równać z rywalami. Dlatego w zeszłym roku amerykański portal ostatecznie je wyłączył.

Facebook

Źródło: Reuters.com

You may also like...