Brytyjczycy chcą zakazać sprzedaży telefonów komórkowych

Brytyjskie władze uznały, że coraz większym problemem stają się telefony komórkowe, projektowane tak, by ich wygląd przypominał kluczyki do auta, dlatego chcą zakazać ich produkcji. Ponoć dzięki takiemu wzornictwu, znacznie łatwiej jest przemycić je do więzienia.

National Trading Standards Board oraz Agencja do Walki ze Zorganizowaną Przestępczością, debatują nad wspólnym wprowadzeniem zakazu produkcji takich właśnie telefonów komórkowych, które można bez problemu dostać w internetowych sklepach.

Telefony te, przypominają z wyglądu kluczyk do samochodu i są nawet ozdobione logotypami takich marek, jak BMW, Audi oraz Porsche. Agencje uważają, że taki sprzęt, produkowany zapewne w Chinach, powstaje bez wiedzy koncernów motoryzacyjnych, a największym problemem jaki stwarza, jest łatwość przemycenia go do więzienia.

Strażnicy sądzą, że to zwykłe kluczyki, więc ich nie rekwirują i w ten sposób więźniowie mogą kontaktować się ze światem, uzgadniać zeznania, zastraszać świadków itp. Warto dodać, że tylko w ubiegłym roku w Anglii oraz Walii, odebrano więźniom ponad 7000 telefonów i kart SIM.

Źródło: Thetime.co.uk

You may also like...