Brytyjski rząd zakaże sprzedaży aut spalinowych już w 2030 roku

Wkrótce Brytyjczycy nie kupią w salonie żadnego nowego auta z silnikiem spalinowym. Rząd chce znacznie przyspieszyć wprowadzenie zakazu ich sprzedaży, który wejdzie w życie w 2030 roku.

Jakiś czas temu brytyjski rząd ogłosił dość kontrowersyjny plan wprowadzenia zakazu sprzedaży nowych aut z silnikami spalinowymi. Władze chcą bowiem ograniczyć zanieczyszczenie powietrza powodowane spalaniem paliw kopalnych w silnikach aut. Dlatego dążą do przestawienia transportu na modele elektryczne.

Początkowo plan miał wejść w życie w 2040 roku, co dałoby koncernom motoryzacyjnym wystarczający czas na dostosowanie się do nowych wymogów. Wygląda jednak na to, że rząd chce go znacznie przyspieszyć. Według najnowszego raportu BBC, premier Boris Johnson planuje skrócić go o całą dekadę i wejdzie on w życie już w 2030 roku.

Oczywiście nie oznacza to, że auta z silnikami spalinowymi całkowicie wyjdą z użycia. Nadal będzie można z nich korzystać, jednak po 2030 roku takie pojazdy nie będą już sprzedawane. Chcąc więc zakupić nowy pojazd, Brytyjczyk będzie miał do wyboru tylko modele zasilane energią elektryczną.

auta

Źródło

You may also like...