Budżetowy Samsung Galaxy A04s z 90 Hz ekranem i potrójnym aparatem

Samsung zaprezentował kolejny budżetowy smartfon Galaxy A04s. Sprzęt ma pod maską Exynosa 850 z 3/4 GB RAM, a także 6,5″ wyświetlacz 720p z 90 Hz odświeżaniem.

Samsung postanowił odświeżyć nieco ofertę budżetowych smartfonów i właśnie zaprezentował światu tani model Galaxy A04s. To następca Galaxy A04, w którym inżynierowie koreańskiej marki wprowadzili nieco ulepszeń, aby jeszcze bardziej podnieść jego funkcjonalność. Sprzęt ma więc nie tylko nowocześniejszy procesor, ale też szybszy wyświetlacz oraz lepsze aparaty.

Pod maską tego modelu pracuje ośmiordzeniowy Exynos 850, wyposażony w rdzenie ARM Cortex-A55 taktowane zegarem 2 GHz. Ma znacznie większą wydajność niż układ MediaTek Helio P35 zamontowany w poprzedniej generacji smartfona. W zależności od wersji, procesor współpracuje również z 3 lub 4 GB RAM, a także 128 GB pamięci użytkowej rozszerzanej kartą microSD.

Zamontowano w nim również 6,5″ wyświetlacz PLS LCD, który ma rozdzielczość 1600 x 720 pikseli oraz 90 Hz odświeżanie. Ekran ma więc identyczną rozdzielczość jak w Galaxy A04, lecz jego odświeżanie nie wynosi już 60 Hz, co powinno poprawić płynność wyświetlanego obrazu.

Do robienia zdjęć użytkownik będzie mógł wykorzystać potrójny aparat tylny z 50 MP głównym sensorem (poprzednik ma dwa aparaty). Towarzyszą mu dwa 2 MP czujniki, z których jeden służy do zdjęć makro, zaś drugi rejestruje głębię obrazu. Z przodu znajduje się natomiast 5 MP aparat do selfie i rozmów wideo.

Samsung Galaxy A04s posiada baterię o pojemności 5000 mAh i będzie dostępny w czterech wersjach kolorystycznych. Na razie producent nie zdradził ile ma kosztować, ale skoro jest to model budżetowy, to na pewno nie będzie drogi.

Galaxy A04s

Źródło

You may also like...