Nowy bug w Fortnite zmienia gracza w niszczyciela świata

Gracze odkryli kolejny bug w popularnym Fortnite. Wykorzystanie go przełącza graca w tryb boga, umożliwiając niszczenie praktycznie wszystkiego na swego drodze.

Gry komputerowe są pełne różnego rodzaju błędów, a gdy zostaną odkryte może czasem przynieść nieoczekiwane rezultaty. Tak było m.in., w grze Fallout 76, której użytkownicy przypadkiem odkryli deweloperski pokój (https://technogadzet.pl/fallout-76-bany-pokoj-skarbow/) pełen wyjątkowych przedmiotów. Niekompetencja twórców odbiła się jednak na graczach, gdyż odkrywcy pomieszczenia otrzymywali za ten czyn bana.

Miejmy nadzieję, że bana nie dostaną gracze wykorzystujący nowego buga w grze Fortnite. Jeden z użytkowników odkrył bowiem, że wykonanie określonej czynności przełącza postać w tryb boga. Można wówczas niszczyć wszystkie obiekty po prostu w nie wchodząc.

Bug wykorzystuje odskocznię oraz tyrolkę, a można go aktywować poprzez użycie tych dwóch elementów w odpowiedni sposób. Odkrywca błędu zamieścił wideo na którym pokazuje jak należy to zrobić. Gdy błąd jest już aktywny, wówczas postać staje się buldożerem, który niszczy wszystkie obiekty znajdujące się na jego drodze. Gracz staje się także odporny na upadki z wysokości.

Bug ma jednak pewne ograniczenie, gdyż nie da się w ten sposób ranić innych graczy. Ale za to może ich wystawić na nasz ogień, ponieważ taki chodzący taran szybko zniszczy fortecę wroga. Twórcy zapewne szybko naprawią buga, więc użytkownicy nie będą długo się nim cieszyć.

Fortnite

Źródło: Reddit.com

You may also like...