Zbliża się premiera smartwatcha Casio. Sprzęt zadebiutuje już w styczniu

Już niebawem będziemy mogli kupić nowy smartwatch Casio WSD-F30 PRO Trek. Jego rynkowa premiera odbędzie się już 18 stycznia przyszłego roku.

Jeśli śledziliście nowości prezentowane podczas berlińskich targów IFA 2018, z pewnością pamiętacie pokazywany tam smartwatch firmy Casio z rodziny Pro Trek. Firma właśnie potwierdziła, że jego rynkowa premiera odbędzie się już 18 stycznia przyszłego roku.

Casio WSD-F30 PRO Trek będzie dostępny w cenie 550 dolarów, co jest kwotą dość dużą jak na ten segment produktów. Ten model jest jednak całkiem dobrze wyposażony, co powinno nieco usprawiedliwić jego wysoką cenę. Posiada certyfikat MIL-STD 810 oznaczający wytrzymałość na wstrząsy, niskie temperatury oraz wodoszczelność. Z zegarkiem możemmy więc pływać i nurkować, zaś aktywny tryb życia w żaden sposób nie zaszkodzi jego podzespołom. Koperta ochroni go bowiem przed wstrząsami oraz przypadkowymi uderzeniami.

Ciekawa jest równie konstrukcja samego sprzętu. Producent wyposażył go bowiem w dwa oddzielne wyświetlacze umieszczone jeden nad drugim. Pierwszy z nich jest monochromatyczny i prezentuje podstawowe informacje, takie jak aktualna godzina i data. Drugi natomiast jest kolorowy, a wykorzystuje się go do funkcjonalności smart. Wyświetla powiadomienia, mapy oraz inne dane.

Istotny jest również tryb oszczędzania energii, tzw. Extend Mode. Po jego włączeniu użytkownik może pobierać mapy do używania w trybie offline oraz wyłączany jest GPS. Dzięki temu czas działania zegarka wydłuża się aż do trzech dni, co jest bardzo dużym plusem.

Casio WSD-F30 PRO Trek

Źródło: Phonearena.com

You may also like...