Cat S75 pierwszym pancernym smartfonem z satelitarną komunikacją

Podczas targów MWC 2023 zaprezentowano najnowszy pancerny smartfon Cat S75. Jest to pierwszy sprzęt na rynku wyposażony w dwukierunkową komunikację satelitarną.

Apple jako pierwsze wprowadziło na rynek smartfony z satelitarną komunikacją, jednak inne firmy teraz podążają śladem amerykańskiego koncernu i robią to znacznie lepiej. Podczas targów telekomunikacyjnych w Barcelonie, Bullit Group zaprezentowało pierwszy smartfon z dwukierunkową satelitarną komunikacją, jakim jest Cat S75.

Cat S75 wysyła SMS’y przez satelitę

Zastosowana tu technologia łączności jest lepsza od tej, którą znajdziemy w modelu iPhone 14, gdyż zapewnia większą funkcjonalność. W przeciwieństwie do Apple oferuje bowiem komunikację dwukierunkową. Możemy nie tylko przesyłać wiadomości do służb ratunkowych, ale też komunikować się z przyjaciółmi i rodziną w odległych lokalizacjach. Do ich odebrania nie potrzeba żadnego dodatkowego osprzętu, gdyż przychodzą jako zwykły SMS. Jeśli natomiast użytkownik zechce odpowiedzieć na taką wiadomość, będzie musiał skorzystać z bezpłatnej aplikacji.

Klient dostaje smartfona z 3-miesięczną usługą Bullitt Satellite Messenger Essentials, umożliwiającą przesłanie w miesiącu 30 satelitarnych wiadomości. Po zakończeniu okresu próbnego można wykupić jeden z kilku rodzajów abonamentów, z których najtańszy kosztuje 5 euro miesięcznie. Gdybyśmy chcieli wysyłać więcej wiadomości, to abonament za 9,99 euro ma ich 125 miesięcznie.

Cat S75
Źródło: Bullitt Group

Cat S75 posiada obudowę z certyfikatem IP69K oznaczającą ochronę przed wodą, która umożliwia przetrwanie do 35 minut na głębokości 5 m. Chroni go również przed upadkiem z wysokości 1,8 m, zaś wojskowy standard MIL-SPEC-810H oznacza odporność na skrajne temperatury. Dzięki temu telefon może przez 24 godziny wytrzymać temperaturę od -30 do +75 stopni Celsjusza. Naturalnie jest również odporny na słoną mgłę oraz wibracje.

Cat S75
Źródło: Bullitt Group

Anytbakteryjna powłoka chroni przed zarazkami

Telefon łatwo utrzymamy w czystości, gdyż można go myć wodą z mydłem lub chusteczkami nasączonymi alkoholem. Dodatkowo obudowę pokryto antybakteryjną powłoką Hygiene+, zawierającą jony srebra.

Cat S75
Źródło: Bullitt Group

Jeśli chodzi o specyfikację, to smartfon posiada 6,6″ 120 Hz wyświetlacz o rozdzielczości 1080 x 2400 pikseli, pokryty szkłem Gorilla Glass Victus. Pod maską pracuje natomiast procesor MediaTek Dimensity 930 z 6 GB RAM oraz 128 GB pamięci użytkowej. Tę ostatnią rozszerzymy za pomocą karty microSD.

Cat S75
Źródło: Bullitt Group

Do robienia zdjęć służy potrójny aparat z 50 MP głównym czujnikiem, 8 MP aparatem ultrapanoramicznym oraz 2 MP do zdjęć makro. Z przodu mamy 8 MP aparat do selfie. Producent wyposażył go dodatkowo w tryb podwodnych zdjęć. Energię do działania zapewnia natomiast 5000 mAh bateria z 15 W ładowaniem bezprzewodowym oraz ładowaniem bezprzewodowym.

Cat C75
Źródło: Bullitt Group

Cat C75 działa na systemie Android 12, a producent gwarantuje jeszcze dwie wersje Androida oraz 5 lat poprawek bezpieczeństwa. Smartfon dostępny jest na europejskich rynkach w cenie 600 euro.

Gdybyście szukali natomiast innych smartfonów, to tutaj znajdziecie szeroki wybór modeli w atrakcyjnych cenach. #reklama

You may also like...