Cena Galaxy Note 9 może ograniczyć liczbę nabywców

Roland Quandt sugeruje ceny nadchodzącego flagowca Samsunga. Cena Galaxy Note 9 może wynieść około 1000 euro za podstawowy model.

Samsung ostatnio kiepsko sobie radzi w segmencie flagowych smartfonów. Koreańska firma liczy więc na to, że jej najnowszy model wzbudzi znacznie większe zainteresowanie od Galaxy S9. Może to być jednak trudne, gdyż według Rolanda Quandta, nowy produkt będzie szokował bardzo wysoką ceną.

Zdaniem źródła przecieków, cena Galaxy Note 9 na europejskim rynku wyniesie około 1000 euro. To oczywiście cena podstawowego modelu ze 128 GB pamięci użytkowej, gdyż za lepiej wyposażoną wersje z 512 GB pamięci użytkowej, trzeba będzie zapłacić około 1300 euro. To zdecydowanie drożej niż kosztuje obecna generacja tego smartfona. Oczywiście nowy model otrzyma szereg usprawnień, w tym także znacznie rozbudowany S Pen, ale to raczej nie usprawiedliwia tak wysokiej ceny.

Naturalnie musimy pamiętać, że nie są to ceny oficjalne. Quandt jest jednak dość wiarygodnym źródłem przecieków, więc można wierzyć w to co mówi. A jeśli ma rację, to liczba klientów, którzy zdecydują się na zakup nowego telefonu, z pewnością znacznie się zmniejszy. Szczególnie że, jeśli się dobrze poszuka, to wśród chińskich smartfonów znajdzie się model o zbliżonych parametrach, ale dużo tańszy. Za kilka dni przekonamy się ile tak naprawdę trzeba będzie zapłacić za nowy flagowiec koreańskiego giganta.

Cena Galaxy Note 9

Źródło: Winfuture.de

You may also like...