ChatGPT zadebiutował na iOS; porozmawiaj z kieszonkową AI

Użytkownicy iPhone’ów mogą już korzystać z popularnego chatbota ChatGPT. Aplikacja trafiła właśnie na system iOS, umożliwiając obsługę AI za pomocą komend głosowych.

Firma OpenAI, twórca popularnego chatbota ChatGPT, pochwaliła się właśnie udostępnieniem go na urządzenia z systemem operacyjnym iOS. Dotychczas z aplikacji mogliśmy korzystać tylko na komputerach osobistych, ale teraz będziemy mogli zabrać ją ze sobą wszędzie, co znacznie podniesie jej użyteczność.

ChatGPT podbija iOS

Jak wyjaśnia producent, mobilna wersja chatbota oferuje praktycznie taką samą funkcjonalność jak desktopowa, aczkolwiek z kilkoma usprawnieniami. Dotyczą one przede wszystkim obsługi głosowej. Z aplikacją zintegrowano bowiem system Whisper, będący narzędziem open source do rozpoznawania mowy. Dzięki temu obsługuje komendy głosowe, co pozwala korzystać z AI w bardziej naturalny sposób, czyli po prostu mówiąc czego potrzebujemy.

Aplikacja zapewnia natychmiastowe odpowiedzi, oferuje dostosowane porady dotyczące m.in. gotowania, planowania podróży, czy też tworzenia wiadomości. Pomoże także znaleźć pomysł na prezent, naszkicować prezentację, a nawet napisać wiersz. Aplikacja ułatwia ponadto naukę, pomagając odkrywać nowe języki, współczesną historię itp.

Program dostępny jest za darmo. Można też skorzystać z subskrypcji ChatGPT Plus, która zapewnia dodatkowe korzyści w postaci nowego modelu językowego GPT-4, a także wczesnego dostępu do nowych funkcji oraz krótszych czasów reakcji.

Aplikacja na razie pojawiła się w Stanach Zjednoczonych, jednak OpenAI zapewnia, że w kolejnych tygodniach udostępni ją także w innych krajach. Póki co można z niej korzystać wyłącznie na platformie iOS, ale w planach jest również wersja na Androida. Na ten moment nie wiemy jednak kiedy można się jej spodziewać. Producent zapewnia nas jednak, że nastąpi to niebawem.

Więcej informacji na temat aplikacji znajdziecie w sklepie App Store.

ChatGPT
Źródło: Unsplash/D koi

You may also like...