Twitter pozwala teraz uploadować cały film; ale nie za darmo

Użytkownicy Twittera produkujący własne filmy, mogą teraz wrzucać cały materiał na swe konta. Oczywiście pod warunkiem, że wysupłają z portfela 8 dolarów miesięcznie, gdyż oferta adresowana jest do subskrybentów usługi Twitter Blue.

Twitter Blue to usługa, która mocno w ostatnim czasie namieszała. To właśnie ona wymusiła na użytkownikach portalu płacenie za możliwość korzystania ze znaczka weryfikacja konta, co wzbudziło protesty jego użytkowników. Nowy właściciel serwisu chce więc teraz zatrzeć złe wrażenie wywołane przez nową usługę i wzbogaca ją o opcję, która spodoba się niezależnym producentom filmowym.

Od teraz będą mogli wrzucać od razu całe swe filmy, nie dzieląc ich jak dotychczas na krótsze fragmenty. Portal umożliwił bowiem subskrybentom uploadowanie wideo trwających maksymalnie dwie godziny. Nie będą więc musieli zastanawiać się nie tylko nad ich długością, ale też jakością obrazu, gdyż limit wielkości pliku ustalono na poziomie 8 GB. Odpada więc konieczność maksymalnej jego kompresji, by zmieścić się we wcześniej obowiązującym limicie, wynoszącym 2 GB.

Trzeba jedna pamiętać, że maksymalna obsługiwana rozdzielczość wynosi tylko 1920 x 1080 pikseli. Można więc zapomnieć o załadowaniu na konto materiałów w jakości 4K, którą obsługuje np. portal YouTube.

Problem w tym, że na wspomnianym YouTube takie filmy możemy wrzucać za darmo. Tymczasem na Twitterze trzeba za to zapłacić i to wcale niemało. Subskrypcja Twitter Blue kosztuje bowiem 8 dolarów miesięcznie, więc opcja jest zdecydowanie mniej atrakcyjniejsza od konkurencji.

Twitter

You may also like...