Inteligentne sterowanie oświetleniem w szwedzkim stylu

IKEA zapowiedziała nowy pilot do sterowania inteligentnym oświetleniem. RODRET umożliwia kontrolowanie wielu żarówek, a także sterowanie zasłonami oraz żaluzjami.

IKEA już jakiś czas temu rozszerzyła swą ofertę o urządzenia z kategorii inteligentnego domu. Kolejną propozycją szwedzkiego giganta jest pilot RODRET, służący do zdalnego sterowania oświetleniem oraz zasłonami.

Niewielki gadżet o wymiarach 76 x 44 x 32 mm, reklamowany jest przez producenta jako bezprzewodowy ściemniacz do światła, ale to tylko część jego funkcji.

Umożliwia bowiem sterowanie inteligentnym oświetleniem, pozwalając kontrolować równocześnie do 10 źródeł światła. Można więc je nie tylko włączać i wyłączać, ale też zmniejszać lub zwiększać natężenie światła i to równocześnie.

RODRET
Źródło: IKEA

Oprócz tego można nim kontrolować inteligentne żaluzje oraz zasłony, a dodatkowo posiada przycisk skrótu. Użytkownik może zaprogramować pod dwa przyciski cztery wstępnie przygotowane sceny, wykorzystujące różnego rodzaju inteligentne urządzenia i aktywować je jednym przyciskiem. W ten prosty sposób przygotujemy się do oglądania filmów, gasząc w pomieszczeniu światło, zaciągając rolety oraz włączając telewizor. Musimy jednak pamiętać, że pełne wykorzystanie możliwości tego gadżetu, wymaga posiadania specjalnego huba DIRIGERA. Jest bowiem niezbędny do zapewnienia bezprzewodowej komunikacji z innymi urządzeniami.

RODRET
Źródło: IKEA

Producent na razie nie ujawnił kiedy RODRET pojawi się w sprzedaży oraz ile trzeba będzie za niego zapłacić.

You may also like...