Chińczycy wyprzedzają plany Apple

Chińczycy są już gotowi na plany Apple dotyczące porzucenia wyjścia słuchawkowego w nowym iPhonie. Jedna z tamtejszych firm stworzyła bowiem przejściówkę ze złącza Lightning na 3,5 mm, pozwalającą podłączyć do smartfona standardowe słuchawki.

Od kilku miesięcy mówi się, że Apple może zdecydować się na bardzo radykalny krok i pozbawić iPhone’a 7 standardowego wyjścia słuchawkowego typu mini jack i zastąpić je złączem Lightning.Z punktu widzenia użytkowników smartfonów jest to wyjście najgorsze z możliwych gdyż oznaczałoby, że nie można będzie korzystać z posiadanych już słuchawek i trzeba by sięgnąć do portfela by kupić zupełnie nowe, posiadające wtyczkę pasującą do złącza Lightning. Na szczęście mamy Chińczyków, dzięki którym plany Apple zakładające uzyskanie dużych zysków na sprzedaży nowych słuchawek, spaliły się na panewce.

Jedna z tamtejszych firm zaczęła reklamować swój najnowszy produkt, jakim jest przejściówka ze złącza Lightning na 3,5 mm jack. Cena tego gadżetu nie jest jeszcze znana, ale jeśli Apple zdecyduje się na usunięcie złącza słuchawkowego, to dzięki Chińczykom nadal będzie można używać posiadanych słuchawek.

Źródło: Appleinsider.comYou may also like...