Microsoft projektuje składany smartfon z trzema ekranami

Microsoft przedstawił patent na składany smartfon z dwoma ekranami. Firma chce umieścić w nim trzeci panel zakrywający zawias.

Microsoft również zamierza podążać ścieżką wytyczoną przez producentów smartfonów i także chce mieć w swej ofercie składany smartfon. W odróżnieniu od Galaxy Z Flip, amerykański koncern nie chce jednak smartfona z jednym elastycznym ekranem, lecz dwoma standardowymi wyświetlaczami. Taka konstrukcja jest łatwiejsza w projektowaniu oraz produkcji, i dlatego takie właśnie będą Surface Duo oraz Surface Neo.

Tego typu konstrukcja ma jednak dość istotną wadę, a jest nią zawias, który stanowi wyraźną przerwę pomiędzy ekranami. Nie wygląda to zbyt estetycznie, a prócz tego pogarsza funkcjonalność takiego sprzętu. Microsoft ma jednak pomysł na to jak temu zaradzić i zaprezentował go w swym najnowszym patencie.

Wynika z niego, że firma chce wyposażyć swe przyszłe urządzenia mobilne nie w dwa, lecz trzy wyświetlacze. Oprócz dwóch standardowych paneli pojawi się trzeci, który znajdzie się w miejscu zawiasu. Pozwoli to zachować ciągłość prezentowanego obrazu i przysłoni przerwę pomiędzy dwoma ekranami.

Można oczywiście zastanawiać się, dlaczego projektanci zwyczajnie nie usuną ramki łączącej ekran. Ma to jednak swe wyjaśnienie, gdyż patent przewiduje również, że urządzenie może być składane ekranami na zewnątrz. Wówczas trzeci ekran prezentowałby powiadomienia i zapewniał szybki dostęp do istotnych informacji.

Sam pomysł wygląda ciekawie, jednak może mocno komplikować całą konstrukcję. Taki sprzęt wymagałby wówczas czterech zawiasów, a to więcej elementów które mogą ulec uszkodzeniu. Oczywiście na razie nie musimy się tym przejmować, gdyż jest to tylko patent. Nie ma więc żadnej gwarancji, że Microsoft zdecyduje się wyprodukować taki składany smartfon z trzema wyświetlaczami.

składany smartfon

Źródło

You may also like...