iPhone 8 przetrwał dwa miesiące na dnie Tamizy

Pewna kobieta odzyskała swój iPhone 8, którego dwa miesiące wcześniej zgubiła w Tamizie. Okazało się, że mimo kilku tygodni spędzonych w wodzie, telefon działa bez żadnego problemu.

Producenci smartfonów bardzo często wytwarzają sprzęt, którego wytrzymałość jest znacznie wyższa niż wynika to ze specyfikacji. W przeszłości zdarzało się bowiem, że tego typu urządzenia potrafiły przetrwać bez większego uszczerbku upadek z dużych wysokości lub wielodniowe zanurzenie pod wodą. A właściciele po ich odzyskaniu, nadal mogli z nich korzystać.

Takie przypadki nie są wprawdzie częste, ale od czasu do czasu się zdarzają, potwierdzając nadzwyczajną trwałość sprzętu mobilnego. Może o tym zaświadczyć pewna Brytyjka, która doświadczyła tego na własnej skórze. Kobieta na początku lutego bieżącego roku, zgubiła swój iPhone 8 w Tamizie. Smartfon wyślizgnął się w kieszeni i zniknął w odmętach rzeki. Wprawdzie narzeczony chciał się rzucić za sprzętem, ale uznano że jest to zbyt niebezpieczne. Właścicielka była smutna z powodu straty, tym bardziej że, miała w telefonie 20 tys. prywatnych zdjęć, zrobionych podczas podróży z narzeczonym.

Kilka dni temu udało się jej jednak odzyskać swą własność. Gdy z narzeczonym ponownie spacerowała na brzegu rzeki, spostrzegła leżący w wodzie telefon, rozpoznając w nim swego iPhone’a 8. Woda w tym miejscu miała około dwóch metrów głębokości, więc nie dało się tak po prostu go wyciągnąć. 29-latka postanowiła wrócić do domu i stworzyć narzędzie, które to umożliwi, wykorzystując w tym celu durszlak oraz mopa. Mimo silnych prądów, udało się wreszcie wyciągnąć zgubę.

Po włączeniu telefonu okazało się, że telefon nadal działa. Oczywiście iPhone 8 ma klasę wodoszczelności IP67, która pozwala mu przetrwać do 30 minut na głębokości 90 cm. Ten egzemplarz znajdował się jednak pod wodą dłużej, a do tego na większej głębokości. Poza tym zanieczyszczenia znajdujące się w rzece mogłyby negatywnie wpłynąć na uszczelnienie obudowy. Mimo to sprzęt nie uległ uszkodzeniu.

iPhone 8

Źródło

You may also like...