Chińczycy zawstydzili Apple i mają smartfon z czytnikiem linii papilarnych

I znowu chińscy producenci smartfonów okazali się lepsi od Apple. Kalifornijski koncern dopiero planuje wprowadzić na rynek smartfona z czytnikiem linii papilarnych, tymczasem oni już to zrobili.

Konka K5 to najnowszy smartfon z Androidem dostępny na chińskim rynku, posiadający już na wyposażeniu technologię, o której Apple dopiero myśli. Słuchawka została wyposażona w czytnik linii papilarnych produkcji szwedzkiej, stanowiący dodatkowe zabezpieczenie smartfonu przed użyciem przed niepowołanym użytkownikiem. Czujnik ma tylko 1,2 mm grubości i umieszczono go w przycisku HOME.

To oczywiście nie jedyna zaleta tego sprzętu. Gdyż znajdziemy w nim czterordzeniowy procesor MT6589 1,2 GHz, 1 GB pamięci RAM oraz 4 GB pamięci użytkowej.

Telefon wyposażono także w interfejs użytkownika MUSE 30, jeszcze bardziej podnoszący bezpieczeństwo posiadacza, gdyż posiada szereg zabezpieczeń zapewniających prywatność oraz chroniących przed złodziejami.

Konka K5 obecnie dostępny jest w promocji w cenie 326 USD, zaś po jej zakończeniu, słuchawka będzie kosztować 440 USD. Jak widać, chińscy producenci są znacznie lepsi od wielkich, zachodnich koncernów, gdyż potrafią działać szybciej i sprawniej od nich.

Źródło: MTKSJ.com

You may also like...