Toyota projektuje elektryczne autko dla dzieci

Dzieci uwielbiają samochody, więc co bardziej zamożniejsi rodzice kupują im małe, elektryczne autka pełniące rolę zabawek. Toyota podchwyciła ten pomysł i pracuje nad projektem o nazwie Carmatte, a jest to elektryczne autko dla dzieci.

Carmatte od ubiegłego roku przeszedł sporą metamorfozę. Poprzednio był to samochód na pedały, jednak jego nowa wersja jest już wyposażona w elektryczny napęd. Przeprojektowano także karoserię i obecnie zamiast demontowanych paneli, Carmatte posiada 57 unikalnych elementów, a każdy z nich przykręcany jest indywidualnie.

Gdy wszystkie znajdą się na miejscu, autko jest gotowe do jazdy. Jednak rodzic nie musi się obawiać, że dziecko zrobi sobie w tym gadżecie krzywdę, ponieważ może jeździć wraz z nim. Carmatte ma większy fotel pasażera, przeznaczony właśnie dla rodzica, a do tego zdublowany zestaw pedałów, by pomagać dziecku.

Toyota nie podaje jednak ceny autka, ani też daty jego ewentualnego wprowadzenia na rynek. Szkoda, bo wielu rodziców, chętnie by coś takiego kupiło.

elektryczne autko dla dzieci

elektryczne autko dla dzieci

elektryczne autko dla dzieci

elektryczne autko dla dzieci

elektryczne autko dla dzieci

Źródło: Toyota.eu

You may also like...