Nie instaluj firmware’u do PS3. Psuje konsole!

Sony znane jest z tego, że od czasu do czasu aktualizacja oprogramowania konsoli PlayStation 3, jest w stanie ją zniszczyć. Tak było w przypadku niesławnego firmware’u 3.00 i tak jest również z najnowszą aktualizacją 4.45.

Nie instalujcie jej pod żadnym pozorem, jeśli nie chcecie, by Wasz sprzęt wyzionął ducha. Już kilka godzin po udostępnieniu firmware’u 4.45, oficjalne forum Playstation zatrzęsło się od wpisów wściekłych użytkowników, którym aktualizacja uszkodziła sprzęt.

Sprawa jest poważna, ponieważ Sony szybko zdjęło aktualizacje z automatycznego systemu dystrybucji i wydało oświadczenie, w którym przyznaje, że niewielka część konsol rzeczywiście mogła zostać uszkodzona i nie można na nich wyświetlić XMB. Koncern zapewnia, że szuka przyczyny problemu i obiecuje, że udostępni poprawioną aktualizację tak szybko, jak będzie to możliwe.

Ilość konsol, które nie działają, nie jest chyba taka niewielka, skoro wątek w tej sprawie, na oficjalnym forum konsoli, liczy sobie już ponad 1000 wpisów i większość z ich autorów skarży się na ten sam problem.

Źródło: PlayStation.com

You may also like...