Google znowu usuwa z Play Store popularną aplikację

Google po raz kolejny usunęło z Google Play Store popularną aplikację ToTok. Poprzednio koncern wyrzucił ją ze swego sklepu w grudniu zeszłego roku.

Aplikacje na Androida stanowią prawdziwe pole minowe, gdyż wiele z nich stanowi dla użytkownika zagrożenie. I nie chodzi bynajmniej o programy pobierane z nieoficjalnych źródeł, lecz oferowane w firmowym sklepie Google Play Store. Pojawia się tam bowiem coraz więcej aplikacji zainfekowanych różnego rodzaju malware, które wykradają z telefonów dane, lub wręcz szpiegują użytkowników.

Jedną z takich aplikacji jest komunikator ToTok, którego w tym tygodniu Google po raz kolejny wyrzuciło ze swego sklepu. W grudniu ubiegłego roku, tuż po publikacji New Jork Times aplikacja znikła ze sklepów App Store oraz Play Store, gdy odkryto jej prawdziwą naturę. Dziennikarze ustalili bowiem, że jest to rządowe narzędzie szpiegowskie wykorzystywane przez Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Pewnym zaskoczeniem był fakt, że Google w styczniu przywróciło tę aplikację, ale teraz ponownie ją usunęło. Koncern zapytany przez media potwierdził, że ToTok wyrzucono z oficjalnego sklepu, lecz nie wyjaśnił co było przyczyną tej decyzji. Za pierwszym razem firma też nie chciała tego wyjaśnić, twierdząc jedynie iż naruszała regulamin, ale nie podała żadnych konkretów.

ToTok jest mobilnym komunikatorem, obiecującym szybką, darmową i przede wszystkim bezpieczną komunikację w postaci wiadomości oraz połączeń telefonicznych. Jest popularna przede wszystkim na Bliskim Wschodzie, gdzie ma miliony użytkowników. Na krótko przed jej usunięciem z cyfrowych sklepów, stała się także jedną z najchętniej pobieranych aplikacji w USA.

ToTok

Źródło

You may also like...