Gmail na iOS ułatwia dodawanie załączników

Google ułatwia użytkownikom smartfonów Apple korzystanie z elektronicznej poczty. Gmail na iOS dostał funkcję umożliwiającą dodawanie załączników bezpośrednio z aplikacji Files.

iOS jest funkcjonalną platformą, posiadającą spore możliwości komunikacji, jednak w niektórych aspektach jej możliwości są nieco ograniczone. Dotyczy to w szczególności aplikacji Gmail, w której dodawanie załączników do poczty wymagało dotąd nieco gimnastyki. Na szczęście Google wzbogaciło swój produkt o wsparcie dla aplikacji Files. Dzięki temu użytkownik może teraz dodawać załączniki bezpośrednio z samej apl8ikacji pocztowej.

Amerykański koncern dopiero rozpoczął udostępnianie aktualizacji wprowadzającej nową funkcję. Zanim więc dotrze do wszystkich użytkowników i każdy będzie mógł z niej korzystać, minie trochę czasu. W ciągu kilku najbliższych tygodni wszyscy powinni jednak ją dostać.

Dobra wiadomość jest taka, że nowa funkcja będzie dostępna nie tylko dla iPhone’ów, ale też dla tabletów, które często służą do obsługi poczty elektronicznej.

Gmail

Źródło

You may also like...