Chińscy hakerzy atakują amerykańską prasę

Ten rok nie zaczął się najlepiej dla amerykańskich gazet. Nie wiedzieć czemu, stały się celem ataków chińskich hakerów, którzy włamali się już do kilku z nich.

Mniej więcej od czterech miesięcy chińscy hakerzy atakują witrynę popularnej gazety The New Yourk Times. Eksperci odkryli, że metody wykorzystywane podczas ataków, są bardzo podobne do sposobów używanych przez chińskie wojsko. A to oznacza, że ataki nie są dokonywane przez grupę nastolatków, tylko doświadczonych programistów chińskiej armii.

Eksperci badający ataki twierdzą, że chińscy hakerzy próbowali ukrywać swą tożsamość przekierowując swe ataki poprzez amerykańskie uniwersytety, jednak metody nie da się zmienić, a ta bez wątpienia wskazuje na chińską armię. Specjaliści ds. bezpieczeństwa twierdzą, że najpierw instalowano na komputerach złośliwe oprogramowanie, które pozwalało hakerom wchodzić do komputerów sieci The Times. Owo oprogramowanie zostało zidentyfikowane jako mające związek z atakami na komputery przeprowadzanymi z Chin.

Teraz ataki objęły swym zasięgiem kolejną gazetę i zaczęły być dokonywane na serwery The Wall Street Journal. Tu również hakerzy nie skradli żadnych danych, ale jak twierdzą eksperci, próbowali monitorować artykuły gazety związane z Chinami. Najwyraźniej chcą wiedzieć co prasa finansowa pisze o tym kraju.

Źródło; Wsj.com

You may also like...