Duża aktualizacja Cyberpunk 2077 poprawia stabilność gry

CD Projekt RED zgodnie z obietnicą udostępnił pierwszą dużą aktualizację do Cyberpunk 2077. Lista wprowadzonych przez nią zmian jest całkiem spora.

Wprowadzony kilka tygodni temu do sprzedaży Cyberpunk 2077, miał być jednym z największych hitów ubiegłego roku. Tymczasem tytuł okazał się bardzo mocno niedopracowany i sprawił nabywcom niemałe problemy.

Największe kłopoty z grą mieli posiadacze konsol, gdyż twórcy nie przyłożyli się zbytnio do jej optymalizacji. Tytuł nawet w najniższej rozdzielczości osiągał prędkość jedynie 15 kl./s, co w zasadzie uniemożliwiało zabawę. Problem z optymalizacją okazał się tak poważny, że Sony usunęło tytuł ze swego sklepu i zwracało za niego pieniądze, a podobny krok uczynił też Microsoft.

Problemów nie ustrzegli się również posiadacze pecetowej wersji, którzy musieli zmierzyć się z bugiem powodującym uszkodzenie save’ów.

Twórcy oczywiście natychmiast zapowiedzieli dużą aktualizację, ale na jej pojawienie się trzeba było trochę poczekać. Patch o numerze 1.1 właśnie się pojawił i każdy posiadacz tej produkcji może już go pobrać. A jest on naprawdę spory i wprowadza do gry niemało zmian. Przede wszystkim likwiduje problem z zawieszaniem się gry, ale również usprawnia wykorzystanie pamięci, nawigację, interakcję z postaciami itp.

Aktualizacja uwzględnia również wersję pecetową, wprowadzając łatkę dzięki której gra nie będzie się już zawieszała na kartach graficznych Nvidia. Oczywiście nie zapomniano także o posiadaczach konsol oraz subskrybentach Google Stadia. W przypadku konsol PlayStation 4 Pro i 5 poprawiono optymalizację tłumu, zaś użytkownicy PS4 nie muszą się już martwić zawieszaniem gry.

Na konsolach Xbox poprawiono wykorzystanie pamięci dla craftingu, luster, skanowania, zdalnego sterowania kamerą oraz różnych menu. Natomiast dla Google Stadia poprawiono m.in., tekstury na niektórych broniach, usprawniono ustawienia martwej strefy itp.

Aktualizację mogą już pobierać posiadacze wszystkich platform, na których Cyberpunk 2077 jest dostępny. CD Projekt planuje już kolejne aktualizacje, a także darmowe DLC, które udostępni w niedalekiej przyszłości.

Cyberpunk 2077

Źródło

You may also like...