Honor View40 debiutuje w Chinach. Pierwszy smartfon niezależny od Huawei

Na chiński rynek trafił właśnie najnowszy smartfon Honor View40. To pierwsze urządzenie, które jest całkowicie niezależne od koncernu Huawei, po tym jak chiński gigant odsprzedał swą markę.

W Chinach zadebiutował właśnie najnowszy smartfon Honor View40. Jest to szczególnie istotne wydarzenie, gdyż jest to pierwsze urządzenie mobilne, które nie ma nic wspólnego z Huawei. Chiński koncern pozbył się bowiem swej popularnej marki, aby w ten sposób uwolnić ją spod sankcji nałożonych przez amerykański rząd.

Dzięki temu, że nie jest już własnością Huawei, może współpracować z firmami, które jeszcze niedawno były dla niej zakazane. Otworzyło to jej drogę do współpracy z Microsoftem, AMD, Intelem, Qualcomme, MediaTekiem, Samsungiem oraz Sony. Na razie nie wiadomo jednak co ze współpracą z Google, więc na tę chwilę urządzenia Honor wciąż nie mogą oferować usług Google.

Honor View40 pierwszym niezależnym smartfonem Honor

Wracając jednak do nowego smartfona, to Honor View40 posiada 6,72″ wodospadowy wyświetlacz OLED o imponującej rozdzielczości 2676 x 1236 pikseli. Takie parametry gwarantują niezwykle czytelny obraz, a to nie wszystkie jego zalety. Panel wspiera 10-bitowy kolor oraz ma pełne pokrycie palety barw DCI-P3, co zapewnia naturalność wyświetlanych barw. Posiada również 120 Hz odświeżanie oraz 300 Hz częstotliwość próbkowania, więc prezentowany obraz jest bardzo płynny, zaś reakcja na dotyk błyskawiczna.

Pod maską mamy procesor MediaTek Dimensity 1000+ z technologiami GPU Turbo X oraz Hunter Boost, dbającymi o maksymalne wykorzystanie jego mocy. CPU połączono również z 8 GB pamięci RAM oraz 128 GB lub 256 GB pamięci użytkowej.

Honor View40
Honor View40

Potrójny aparat nagrywa w 1920 kl./s

Nowy smartfon posiada całkiem niezły potrójny aparat, z 50 MP głównym sensorem 1/1.56″ z przysłoną f/1.9. Towarzyszy mu szerokokątny aparat 8 MP ze 120 stopniowym polem widzenia, a także 2 MP soczewka do makro. Jest również moduł lasera do autofokusu. Aparat nagrywa również wideo w 4K, zaś w 720p może rejestrować obraz z prędkością aż 1920 kl./s. Przednia kamera ma natomiast 16 MP i wspiera HDR oraz nagrywa wideo w 1080p/30 kl./s.

Honor View40

Funkcjonowanie smartfonowi zapewnia 4000 mAh bateria z funkcją szybkiego ładowania dzięki technologii 66W SuperCharge. Producent deklaruje, że wystarczy jedynie 35 minut, by naładować akumulator w 60 procentach. Jest też możliwość korzystania z 50 W ładowarki bezprzewodowej, która do 50 procent uzupełni baterię w około 30 minut.

Telefon oczywiście obsługuje technologię NSA/SA 5G, a dwie tacki na kartę SIM umożliwiają korzystanie z dwóch numerów. Producent zadbał również o port podczerwieni pozwalający sterować telewizorem oraz NFC do płatności.

Honor View40

Honor View40 kosztuje w przeliczeniu 2080 zł za wersję 128 GB oraz 2320 zł za wariant 256 GB. Na chwilę obecną nie wiemy kiedy ten model pojawi się w sprzedaży na rynkach zachodnich.

Źródło

You may also like...