OnePlus 7 Pro jakością zdjęć niewiele ustępuje flagowcom Samsunga i Huawei

DxOMark przetestowało właśnie najnowszy smartfon OnePlus 7 Pro, oceniając jakość wykonywanych zdjęć. Chiński produkt okazał się niemal równie dobry co flagowce Samsunga oraz Huawei.

Dla wielu osób kupujących nowy smartfon, niezwykle istotną kwestią jest jakość wykonywanych zdjęć. Jeszcze do niedawna najlepsze na tym polu były smartfony Samsunga oraz Huawei, ale wygląda na to, że niewielkiej firmie OnePlus udało się dogonić rywali.

Serwis DxOMark przyjrzał się właśnie zdjęciom wykonywanym przez zaprezentowany wczoraj model OnePlus 7 Pro. Rezultat przeprowadzonego testu okazał się dużym zaskoczeniem, gdyż otrzymana nota była wyjątkowo wysoka i wyniosła aż 111 punktów. To wystarczyło, by nowy smartfon znalazł się na trzeciej pozycji rankingu, tuż za Huawei P30 Pro oraz Samsungiem Galaxy S10 5G.

Smartfon otrzymał drugą najwyższą notę w teście zdjęć, pokonując Galaxy S10 5G. Eksperci docenili wyjątkową ekspozycję oraz ilość uchwyconych szczegółów, bez względu na warunki oświetleniowe. Jedynie zoom wymaga pewnego dopracowania, gdyż w tej materii mogłoby być nieco lepiej. W przypadku testu wideo, smartfon otrzymał natomiast 98 punktów, a więc lepiej od Huawei, jednak gorzej od Samsunga. Niższa nota wynika z mało dopracowanej stabilizacji obrazu.

W nowym teście selfie, OnePlus 7 Pro ma pewne niedociągnięcia, ale wynik wystarczył na znalezienie się w pierwszej 10. Ocenę nieco obniżono nieco za słabą głębię obrazu oraz brak autofokusa. Mimo to nieźle sobie poradził, szczególnie w porównaniu do smartfonów z podwójnymi przednimi kamerami.

Z pełną treścią przeprowadzonego testu zapoznacie się na tej stronie.

OnePlus 7 Pro

Źródło: Dxomark.com

You may also like...