OnePlus 7 Pro zachwyca wyświetlaczem i atrakcyjną ceną

OnePlus zaprezentowało dziś najnowszy smartfon OnePlus 7 Pro oraz jego standardową wersję. Flagowy model zachwyca wyświetlaczem, mocnym procesorem oraz atrakcyjną ceną.

Kilka lat temu na rynku pojawiła się mało znana firma OnePlus, która szybko zyskała rozgłos dzięki nietypowej strategii sprzedaży. Małe przedsiębiorstwo nie było w stanie produkować telefonów w dużych ilościach, dlatego wymyśliło nietypową strategię sprzedaży. Początkowo jej urządzenia można było dostać wyłączenie za zaproszeniem od osoby, która już posiada jeden z modeli.

Po pewnym czasie zrezygnowano z tej dziwnej strategii, ale firma zdołała już wyrobić sobie całkiem niezłą pozycję na rynku. Niewątpliwie pomoże ją umocnić zaprezentowany dziś model OnePlus 7 Pro oraz jego standardowa wersja. Szczegóły techniczne nowego sprzętu poznawaliśmy dzięki kolejnym przeciekom, ale teraz uzyskaliśmy potwierdzenie wielu faktów.

Ekran AMOLED gwarantuje wysoką płynność obrazu

OnePlus 7 Pro posiada bardzo interesującą specyfikacje, szczególnie w kwestii wyświetlacza. Zastosowano tu panel AMOLED o przekątnej aż 6,67″ i rozdzielczości 3120 x 1440 pikseli. Częstotliwość odświeżania matrycy wynosi 90 Hz, co znacznie podniesie płynność wyświetlanego obrazu. Funkcję tę docenią przede wszystkim gracze, dla których płynna grafika bardzo się liczy. Ale podczas codziennego korzystania ze sprzętu, także powinna się bardzo przydać.

Zgodnie z zapowiedzią, pod maską pracuje Snapdragon 855, którego znajdziemy w kilku innych flagowcach. Rozmiar pamięci użytkowej i operacyjnej zależy od wersji i koloru. Wariant Mirror Gray zaoferuje nam 6/128 GB oraz 8/256 GB, natomiast Nebula Blue ma 8/256 GB oraz aż 12/256 GB. Szczególnie interesująca będzie więc wersja z 12 GB RAM, która zapewni bardzo sprawną wielozadaniowość.

OnePlus 7 Pro posiada też potrójną kamerę tylną. Składa się z 48 MP sensora głównego, 8 MP soczewki z 3-krotnym zoomem oraz 16 MP szerokokątnej soczewki o polu widzenia 117 stopni. Przednia kamera do selfie ma 16 MP i normalnie jej nie zobaczymy. Jest bowiem wysuwana, więc pojawia się gdy jest potrzebna. Dzięki temu producent mógł zrezygnować z wycinania w ekranie notcha lub okrągłej dziury. Kamera na wysunięcie się potrzebuje zaledwie pół sekundy, więc jest dostępna praktycznie błyskawicznie.

Baterię naszego OnePlus 7 Pro naładujemy bardzo szybko

Bateria w tym modelu ma aż 4000 mAh i współpracuje z systemem szybkiego ładowania 30W Warp Charge. Producent deklaruje, że jej naładowanie do 50 procent zajmie około 20 minut. Fanom słuchania muzyki i oglądania filmów, przydadzą się natomiast stereofoniczne głośniki. Do odblokowania telefonu służy natomiast czytnik odcisków palców wbudowany w wyświetlacz.

Nieco słabsze wyposażenie oferuje nam standardowy OnePlus 7. Tutaj mamy 6,41″ ekran AMOLED o rozdzielczości Full HD z niewielkim notchem. Procesor jest oczywiście ten sam, ale mamy tylko podwójną kamerę tylną z matrycami 48 MP oraz 5 MP. Przednia ma 16 MP i umieszczona jest w notchu. Bateria ma natomiast pojemność 3700 mAh i również współpracuje z systemem szybkiego ładowania.

Światowa premiera OnePlus 7 Pro odbędzie się już 17 maja. W zależności od wersji, smartfon kosztować ma od 669 do 749 dolarów.

OnePlus 7 Pro

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...