Sprzątanie i zmywanie podłóg z odkurzaczem Xiaomi jest bardzo wygodne

W Chinach pojawił się najnowszy sprzęt AGD od Xiaomi, który posprząta nasze mieszkanie. Xiaomi Mijia All-Round 1S to nowoczesny automatyczny odkurzacz z funkcją mopa, który samodzielnie zmyje podłogi.

Jeszcze kilka lat temu automatyczne odkurzacze były prawdziwą nowością, którą wielu chciało mieć. Obecnie tego typu sprzęt nie tylko bardzo spowszedniał, ale też jest znacznie bardziej funkcjonalny. Urządzenia mogą nie tylko sprzątać brud z naszych dywanów, ale też zmywać podłogi na mokro, w ten sposób oszczędzając nam masę pracy.

Xiaomi Mijia All-Round 1S sprząta dywany i zmywa podłogi

Najnowszym urządzeniem o podwójnej funkcji jest automatyczny odkurzacz Xiaomi Mijia All-Round 1S, który pojawił się właśnie w Chinach. Jest to niezwykle funkcjonalny i w pełni zautomatyzowany sprzęt, który posprząta dywany i zmyje podłogi, a przy tym praktycznie nie wymaga obsługi.

Robot dysponuje mocnym silnikiem o sile ssania 4000 Pa, z możliwością ustawienia czterech poziomów prędkości, a także podwójną głowicą mopa. Potrafi więc nie tylko usunąć wszelki brud z dywanów, w postaci okruchów, sierści zwierząt itp., ale też zmyć plamy z twardych podłóg.

Zastosowana tu AI oraz sensory nie tylko umożliwiają omijanie przeszkód podczas pracy. Robot potrafi także samodzielnie wykrywać dywany i wówczas unosi mopa. Trzeba jednak pamiętać, że ta funkcja działa tylko z dywanami o grubości poniżej 5 mm.

Dużym plusem produktu jest także zautomatyzowana stacja dokująca. Robot nie tylko ładuje tam swą baterię, ale również samodzielnie opróżnia pojemnik na brud w czasie zaledwie 10 sekund. Producent deklaruje, że pojemnik na brud w stacji zmieści śmieci z 30 dni sprzątania. Wystarczy więc opróżnić go raz na miesiąc. Dodatkowo stacja czyści i suszy mopa, a także uzupełnia zbiorniki czystej wody i detergentu. Oprócz tego robot opróżnia w niej własny zbiornik brudnej wody.

Co ciekawe, sama stacja nie ma żadnych zbiorników, więc nie trzeba niczego ręcznie uzupełniać. Można bowiem bezpośrednio podłączyć do niej rury z bieżącą wodą oraz odpływ na brudną wodę.

Robot może pracować całkowicie samodzielnie, ale możemy też programować jego pracę za pomocą komend głosowych lub aplikacji Mijia. Umożliwia m.in., skonfigurowanie odkurzacza, a także stworzenie harmonogramu działania na poszczególne dni.

Xiaomi Mijia All-Round 1S dostępny jest na platformie Xiapmi Youpin w przeliczeniu za 2550 zł. Na ten moment nie wiadomo czy firma planuje wprowadzić odkurzacz również na zachodnie rynki.

Jeśli jednak poszukujecie innego odkurzacza automatycznego, to na tej stronie znajdziecie szeroki wybór modeli w przystępnych cenach.

Xiaomi Mijia All-Round 1S

Źródło

You may also like...