Galaxy S8 dostał Androida 8.0 Oreo

Od dziś użytkownicy flagowego smartfona Galaxy S8 mogą pobierać na swój sprzęt Androida 8.0 Oreo. Samsung właśnie udostępnił upragnioną aktualizację dla niektórych posiadaczy tego modelu.

Mimo wcześniejszych sugestii, Samsungowi nie udało się udostępnić do końca stycznia Androida 8.0 Oreo dla flagowca Galaxy S8. Na szczęście opóźnienie nie było duże i aktualizacja nowego systemu właśnie stała się dostępna do pobrania.

Dystrybucja aktualizacji rozpoczęła się od Niemiec i zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na razie dostaną ją tylko uczestnicy wcześniejszych beta testów. Pozostali użytkownicy smartfona zaczną ją otrzymywać dopiero od jutra. Aktualizacja w przypadku Galaxy S8 Plus nosi numer G955XXU1CRAP i waży 478 MB. Rozmiar pliku jest spory, gdyż znajduje się w nim także lutowa poprawka bezpieczeństwa.

Android Oreo przynosi ze sobą wiele zmian do funkcjonowania smartfonów. Jest to m.in., zupełnie nowy interfejs Samsung Experience, o którym pisałem w tym tygodniu, a także wiele nowych funkcji. Użytkownicy powinni odczuć też poprawę działania telefonu, dzięki licznym optymalizacjom systemu.

Trzeba jednak pamiętać, że dystrybucja aktualizacji dopiero się rozpoczyna. Zanim więc dotrze ona na wszystkie rynki, może to potrwać nawet kilka tygodni.

Galaxy S8

Źródło: Sammobile.com

You may also like...