Samsung Experience 9.0 wprowadzi wiele ciekawych zmian

Użytkownicy Galaxy S8, dostaną wraz z systemem Android 8.0 Oreo także Samsung Experience 9.0. Nowa wersja interfejsu przyniesie ze sobą kilka interesujących zmian do funkcjonowania tego sprzętu.

W 2016 roku Samsung wprowadził w swych smartfonach małą zmianę i zastąpił TouchWiza nowym interfejsem o nazwie Samsung Experience. Wraz z Androidem Oreo pojawi się nowa wersja interfejsu, która przyniesie ze sobą wiele niespodzianek.

Użytkownicy flagowca mogą oczekiwać wielu przydatnych funkcji, takich jak personalizowane narzędzia klawiatury, klawiatura o wysokim kontraście, Dual Messenger oraz wiele innych zmian. Największe modyfikacje Samsung Experience 9.0, dotyczyć będą wyglądu oraz funkcjonalności interfejsu. Użytkownicy będą mogli m.in., chwytać i w inne miejsca przenosić obiekty, takie jak naklejki czy też ikony emoji.

Inną z nowości jest tzw. Color Lens, czyli możliwość nałożenia koloru na cały ekran, eliminując w ten sposób białe tło, które powoduje zmęczenie wzroku. Pojawią się także funkcje podnoszące wygodę korzystania z telefonu, jak np. możliwość podejrzenia przestrzeni w Samsung Cloud, a także szybki dostęp do usługi z ekranu głównego.

Dojdzie także parę nowych opcji dla Bixby w postaci kolorów ekranu oraz muzyki w tle. Natomiast wyszukiwanie aplikacji w pamięci telefonu, dzięki nowemu narzędziu o nazwie Finder, stanie się dużo szybsze oraz bardziej inteligentne. Gdy zaczniemy poszukiwania, pojawi się lista rekomendowanych aplikacji, a także wyniki wyszukiwania z emaila, komunikatorów itp.

Ciekawą funkcją będzie Dual Messenger. To możliwość używania na jednym telefonie dwóch różnych kont w komunikatorze. W jednym miejscu użytkownicy zyskają dostęp do wiadomości z obu kont, zaś każde z nich zostanie specjalnie oznaczone, by można je było odróżnić.

Ciekawostką są nowe opcje dla ekranowej klawiatury, które przydadzą się osobom mającym słaby wzrok. Pozwolą bowiem podnieść jej kontrast, co zwiększy czytelność aplikacji oraz wprowadzanego tekstu. Sam pasek narzędzi klawiatury będzie można dodatkowo spersonalizować, podnosząc tym samym komfort jej obsługi. Prócz tego pojawią się nowe, inteligentne ustawienia, ułatwiające dopasowanie jej do potrzeb użytkownika. Nie zabraknie też nowych emoji, GIF’ów oraz naklejek, tak chętnie używanych przez młodzież podczas konwersacji.

Samsung Experience 9.0 przyniesie bardzo wiele interesujących zmian i może stać się niezwykle przydatny.

Samsung Experience 9

Samsung Experience 9

Samsung Experience 9

Źródło: Slashgear.com

You may also like...