iPhone 8 na pewno otrzyma skanowanie twarzy

Firmware głośnika HomePod potwierdził jedną z funkcji, którą otrzyma iPhone 8. Chodzi o funkcję skanowania twarzy. Nie wiadomo jednak jak będzie ona działać.

Większość informacji, które mamy na temat nowego smartfona Apple, pochodzą z przecieków i spekulacji. Tym razem jednak udało nam się uzyskać pierwsza potwierdzoną informację dotyczącą jednej z jego funkcji.

Apple udostępniło właśnie pierwszą wersję oprogramowania dla głośnika HomePod. Jest to inteligentny głośnik współpracujący z Siri, który działa tak samo jak Amazon Echo. Może więc wyszukiwać informacje w sieci, kontrolować nasz domowy sprzęt oraz wykonywać wiele innych zadań.

Deweloperzy przyjrzeli się bliżej nowemu oprogramowaniu i odkryli w nim logo nawiązujące do iPhone’a, podobne do tych z wcześniejszych wycieków. Firmware posiada również nawiązania do jednej z funkcji, którą dostanie iPhone 8, mianowicie skanowania twarzy odblokowującego sprzęt.

Nie wiadomo dokładnie jak to będzie funkcjonować i czy przede wszystkim będzie bezpieczne. Dotychczasowe systemy skanowania twarzy można było łatwo oszukać przy pomocy zdjęcia. Mówi się też, że taki system mógłby zastąpić technologię Touch ID, ale jest to na razie mało prawdopodobne.

Kolejną zmianą jest także pasek statusu, na którym zwykle prezentowany jest poziom naładowania baterii, ikony WiFi i powiadomień. Ten element w przypadku nowego smartfona, będzie bardziej zaawansowany i ma ponoć działać nieco inaczej. Na razie jednak brak jest dodatkowych szczegółów na ten temat.

iPhone 8

Źródło: Twitter.com

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *