Nearby Connections 2.0 podniesie użyteczność smartfonów

Google pracuje nad nową technologią Nearby Connections 2.0 dla Android. System znacznie podniesie użyteczność naszego sprzętu mobilnego.

Smartfony nie są już wyłącznie urządzeniami służącymi do komunikowania się. Teraz jest to wielofunkcyjny sprzęt, w którym możliwość wykonywania połączeń jest jedną z wielu możliwości. I to wcale nie najważniejszą.

Z roku na rok urządzenia mobilne coraz lepiej współpracują ze sprzętem z kategorii Internetu Rzeczy. Mogą więc sterować oświetleniem w naszym domu, jego ogrzewaniem, sprzętem AGD oraz wieloma innymi urządzeniami. Google chcę tę funkcjonalność jeszcze bardziej rozszerzyć przy pomocy systemu Nearby Connections 2.0.

Jest to technologia, umożliwiająca komunikowanie się z różnymi urządzeniami bez konieczności korzystania z mobilnego intenetu. W zależności od potrzeb, Nearby Connections może korzystać z WiFi, Bluetooth oraz Bluetooth LE, dając użytkownikowi wiele nowych możliwości.

Na przykład po przyjściu do domu, nasz smartfon z Androidem włączy światła, ustawi odpowiednią temperaturę w termostacie, czy też zacznie odtwarzać muzykę z naszej playlisty. Pozwoli też tymczasowo połączyć naszą książkę adresową z inną osobą znajdującą się w pobliżu.

To tylko przykłady możliwości, gdyż jest ich znacznie więcej. Na przykład stacje pogodowe mogą wysyłać ostrzeżenia, zaś urządzenia użyteczności publicznej, powiadomią np. o zamknięciu danej ulicy w celu usunięcia awarii wodociągu. Studenci i nauczyciele, będą mogli w wygodny sposób wymieniać się informacjami lub umawiać na egzaminy itp.

Nearby Connections 2.0 działa ze wszystkimi urządzeniami kompatybilnymi z Google Play Services w wersji 11.

Nearby Connections

Źródło: Googleblog.com

You may also like...