Ekranowe czytniki biometryczne dopiero za rok

Koreańskie media twierdzą, że czytniki odcisków palców zintegrowane z ekranem nie pojawią się w tym roku. Takie sensory miał otrzymać m.in., iPhone 8 i Galaxy Note 8.

Największa nowość w urządzeniach mobilnych, jaką miały być czytniki odcisków palców budowane w ekran, prawdopodobnie nie pojawi się w tym roku. Źródła twierdzą bowiem, że Samsung i Apple zrezygnowały na razie z wykorzystania ich w swych smartfonach.

Samsung już zrezygnował z przycisku Home w swym nowym flagowcu, natomiast Apple zamierza to zrobić w kolejnym modelu. Oznacza to, że czytnik biometryczny musi zostać przeniesiony w inne miejsce. Wprawdzie inni producenci nie mają oporów przed tym, by umieścić go na tylnym panelu, to obie firmy chcą bardziej eleganckiego rozwiązania.

Wymyśliły więc, że zintegrują czytniki z wyświetlaczami. Problem w tym, ze technologia ta wciąż nie jest gotowa. Apple wprawdzie miało więcej czasu na jej opracowanie, ale wygląda na to, że również się z tym nie wyrobi. Anonimowe źródło zbliżone do koncernu twierdzi, że amerykańska firma w tym roku nie planuje instalacji takich sensorów. Zresztą inne źródła wskazują, że na podobny krok zdecyduje się także Samsung.

Wygląda więc na to, że na możliwość korzystania z tej technologii będziemy musieli poczekać nieco dłużej. Nawet Vivo, które zdaje się mieć największe osiągnięcia na tym polu, nie wprowadzi na rynek takiego telefonu wcześniej jak na początku przyszłego roku.

Galaxy Note 8

Źródło: Etnews.com

You may also like...