Sony udostępniło Oreo dla modeli Xperia X oraz X Compact

Sony zadbało o to, by użytkownicy dwóch kolejnych smartfonów, mogło korzystać z systemu Android 8.0 Oreo. Właśnie dostały je Xperia X oraz mniejszy wariant Xperia X Compact.

Oreo wciąż nie jest zbyt popularnym systemem, ale producenci smartfonów starają się to zmienić, udostępniając aktualizację dla kolejnych modeli. Tym razem jej dystrybucją pochwalił się koncern Sony, który udostępnił ją dwóm kolejnym telefonom z rodziny Xperia.

System otrzymały Xperia X oraz X Compact. Oba smartfony pojawiły się w sprzedaży w 2016 roku i miały na pokładzie system Android 6.0.1 Marshmallow. Potem dostały aktualizację do Androida 7.1, więc Oreo jest ostatnią dużą aktualizacją systemową, jaką otrzymają.

System przynosi ze sobą kilka nowych funkcji oraz usprawnień działania telefonu, szczególnie w zakresie płynności działania aplikacji. Dostarcza także nowy tryb obrazu w obrazie, nowe style emoji, automatyczne wypełnianie formularzy, oraz wiele innych.

Pamiętajmy, że dystrybucja aktualizacji została dopiero rozpoczęta. Jak zwykle chwilę potrwa zanim dotrze na wszystkie rynki.

Xperia X

Źródło: Xda-developers.com

You may also like...