Haker odpowiedzialny za wyciek informacji o GTA 6 zatrzymany

Londyńska policja zatrzymała hakera odpowiedzialnego za wyciek informacji na temat gry GTA 6. Włamania na serwery Rockstar Games dokonał 17-latek, powiązany prawdopodobnie z hakerskim kolektywem Lapsus$.

W tym tygodniu fani serii Grand Theft Auto otrzymali miłą niespodziankę w postaci wycieku informacji dotyczących najnowszej jej odsłony GTA 6. Wyciek szczegółów dotyczących oczekiwanej gry bardzo nie spodobał się firmie Take-Two Interactive, do której należy Rockstar Games. Przedwcześnie ujawnił bowiem szczegóły dotyczące nowości przygotowywanych przez autorów.

Poza tym sam wyciek informacji był efektem włamania hakerskiego na serwery Rockstar Games, a to już jest przestępstwem. Autorzy gry natychmiast powiadomili o tym fakcie FBI, które wszczęło śledztwo dotyczące identyfikacji oraz wyśledzenia sprawcy ataku.

Prowadzone działania okazały się bardzo skuteczne, gdyż londyńska policja właśnie aresztowała w Oxfordshire 17-letniego hakera podejrzanego o dokonanie ataku. Zatrzymanie było częścią śledztwa wspieranego przez Krajową Jednostkę Cyberprzestępczości Narodowej Agencji ds. Przestępczości (NCCU).

Lokalizację 17-latka znano już ponoć kilka dni temu. Pojawiły się też doniesienia, że podejrzany może być zamieszany także w tak na Ubera, dokonanego przez kolektyw hakerski Lapsus$.

Wyciek informacji dotyczących GTA 6, był bez wątpienia jednym z największych w historii gier wideo. W miniony weekend haker udostępnił w sieci gameplay’e z najnowszego builda niezwykle oczekiwanej gry. Na opublikowanych filmach widać misje, animacje oraz głównych bohaterów. Rockstar, który zwykle nie ujawnia szczegółów prac nad grą. Tym razem studio nie miało wyjścia i potwierdziło prawdziwość udostępnionych materiały. Firma zapewniła jednak, że wyciek nie wpłynie w żaden sposób na proces produkcji oczekiwanego tytułu.

GTA 6

Źródło

You may also like...