Chińskie podzespoły we flagowcu Samsunga

Samsung postanowił dać szansę chińskim producentom podzespołów do urządzeń mobilnych. We flagowych modelach Galaxy S9 oraz S9+ po raz pierwszy zastosował więc komponenty tamtejszych dostawców.

W Chinach produkowane są wprawdzie podzespoły dla wielu producentów smartfonów. W przypadku flagowych modeli, lokalne fabryki zajmują się jedynie ich wytwarzaniem z gotowej specyfikacji. Panowało bowiem przekonanie, że sprzęt tamtejszych firm nie jest na tyle dobrej jakości by instalować go w najdroższych telefonach.

Samsung postanowił jednak dać szansę firmom z Państwa Środka i po raz pierwszy wykorzystał w swym flagowcu produkowane przez nie elementy. W modelach Galaxy S9 oraz S9+ znalazły się soczewki pochodzące od firmy Sunny Optical. Informacja nie została oczywiście potwierdzona przez samego producenta, ale pochodzi od przedstawiciela branży, który zapewnia, że koreański producent wykorzystuje w swych aparatach obiektywy wspomnianego dostawcy.

Warto nadmienić, że Sunny Optical jest dostawcą obiektywów do wielu modeli smartfonów z niskiej i średniej półki, lecz jego produkty dotąd nie pojawiały się we flagowcach. Co jest w sumie dziwne, gdyż Sunny Optical specjalizuje się w soczewkach, modułach kamer, mikroskopach oraz urządzeniach pomiarowych. Jest też największym chińskim producentem osprzętu optycznego, a jego wyroby dostarczane są wielu lokalnym producentom smartfonów.

Dodam, że Samsung dotychczas kupował dla swych flagowców soczewki od takich firm jak Kolen, Sekonix oraz Samsung Electro-Mechanics.

Galaxy S9

Źródło: Etnews.com

You may also like...