Galaxy Note 6 również w wersji Lite

Samsung nie zdążył jeszcze zapowiedzieć najnowszego modelu biznesowego phabletu, jakim jest Galaxy Note 6, a media już sugerują, że w planach jest także jego tańsza wersja Lite. Nowy model dostanie ponoć ekran Full HD oraz Snapdragona 820.

Do premiery Galaxy Note 6 pozostało jeszcze kilka miesięcy, ale nie można wykluczyć, że Samsung zdecyduje się równocześnie wprowadzić na rynek aż dwa warianty tego modelu różniące się podzespołami.Źródła internetowe wspominają, że oprócz standardowej wersji możemy spodziewać się także wariantu Lite, który będzie przeznaczony dla mniej wymagającego odbiorcy i zostanie wyposażony w nieco gorsze podzespoły. Najnowsze przecieki sugerują, że specyfikacja techniczna zostanie nieco okrojona w porównaniu do oryginału i choć ekran będzie mieć taką samą przekątną 5,8″, to rozdzielczość zostanie okrojona do 1080p.

Procesorem będzie natomiast zwykły Snapdragon 820, który zastąpi podkręcony wariant Snapdragon 823. Mniej będzie też pamięci RAM, gdyż zamiast 6 GB będzie jedynie 4 GB. Jeśli te informacje są prawdziwe, to Galaxy Note 6 Lite będzie miał bardzo zbliżone osiągi do zwykłego Galaxy Note 6, a biorąc pod uwagę niższą rozdzielczość wyświetlacza, być może będzie sobie radził nawet nieco lepiej od oryginału.

Rzecz jasna to wszystko tylko spekulacje i na oficjalnie potwierdzenie tych informacji, musimy nieco poczekać.

Źródło: Weibo.comYou may also like...