Chiny zablokowały Pokemon Go

Niantic Labs, The Pokemon Company oraz Nintendo nie zarobią na chińskich graczach. Tamtejszy rząd, z powodów bezpieczeństwa zadecydował bowiem o zablokowaniu w tym kraju, popularnej gry Pokemon Go.

Pokemon Go to niewątpliwie najpopularniejsza gra mobilna ubiegłego roku, która została pobrana dziesiątki milionów razy, do tej pory przynosząc producentowi grubo ponad 400 mln dolarów przychodu.Jeszcze większe zyski przyniósłby Niantic Labs rynek chiński, gdzie żyje 1,3 mld osób, a znaczna część z nich uwielbia gry mobilne, spędzając przy nich mnóstwo czasu. Niestety firma może zapomnieć o podboju Państwa Środka, gdyż tamtejszy rząd właśnie zablokował dostęp do Pokemon Go.

Gra nie otrzymała oficjalnej licencji, która uprawnia do jej wypuszczenia na chiński rynek. Rząd podjął taką decyzję ze względu na bezpieczeństwo. Media donoszą, że popularny tytuł został poddany ocenie przez rządowych cenzorów, którzy uznali, że gra może powodować zagrożenie dla transportu oraz osobistego bezpieczeństwa konsumentów. Chodzi tu zapewne o to, że kierowcy potrafią chwytać Pokemony podczas prowadzenia pojazdów i powodują w ten sposób wypadki.To nie jedyne obawy, gdyż rządowy organ przyczepił się także do tego, że Pokemon Go wykorzystuje geograficzną lokalizację, zaś rozgrywka skupia się wokół miejsc istniejących w rzeczywistym świecie.

Decyzja rządu oznacza, że Pokemon Go w najbliższej przyszłości nie pojawi się w Chinach, co dla producenta oznacza rzecz jasna spore straty. A raczej nie zanosi się na to, by zdecydował się on na wprowadzenie do swego produktu poprawek, które pozwolą uzyskać licencję, gdyż wpłynęłoby to na rozgrywkę.

Źródło: Reuters.com

You may also like...