Chrome będzie działać na Windows 7 do 2022 roku

Google wydłużyło wsparcie dla systemu Windows 7. Firma właśnie potwierdziła, że jej przeglądarka Chrome będzie działać do stycznia 2022 roku.

Windows jak każde oprogramowanie starzeje się w dość szybkim tempie, a to wiąże się z utratą wsparcia ze strony różnych aplikacji. Mimo że platforma jeszcze działa całkiem dobrze, to brak możliwości uruchamiania na niej określonych programów z biegiem czasu obniża jej użyteczność.

Czasem jednak, ze względu na popularność systemu, producenci przedłużają jego wspieranie i tak właśnie zamierza zrobić Google z przeglądarką Chrome. Koncern początkowo planował zakończyć wsparcie dla Windows 7 już 15 lipca przyszłego roku. Teraz firma poinformowała, że wydłuża je o sześć miesięcy, a więc oficjalnie zakończy się ono dopiero 15 stycznia 2022 roku. W tym dniu minie też dwa lata odkąd ta wersja okienek zakończyła swój żywot.

Google wyjaśnia, że decyzję o wydłużeniu wsparcia Chrome dla Windows 7 podjęto ze względu na popularność systemu. Nadal bowiem korzysta z niego wielu przedsiębiorców, którzy dopiero przygotowują się do przesiadki na Windowsa 10.

Niestety pandemia pokrzyżowała ich plany i zmusiła do odłożenia ich na bliżej nieokreśloną przyszłość. Firmy mają bowiem teraz inne priorytety i nie są skore do wykładania pieniędzy na nowy system. Z badań Kantar wynika, że około 21 procent przedsiębiorców nadal korzysta ze starszej wersji systemu.

Wiele firm woli więc korzystać z programu Extended Security Updates, który wydłuża wsparcie tej platformy na kolejne lata. Jest on oczywiście płatny, zaś w każdym kolejnym roku cena podwaja się, ale widocznie dla wielu przedsiębiorstw jest to nadal korzystniejsze rozwiązanie niż przesiadka na nowy system.

Chrome

Źródło

You may also like...