HBO wyprodukuje serial na podstawie The Last Of Us

Popularna gra The Last Of Us wreszcie doczeka się telewizyjnej ekranizacji. Amerykańska stacja HBO właśnie zamówiła serial na podstawie produkcji Naughty Dog.

Fanów studia Naughty Dog odpowiedzialnego m.in., za serię Uncharted, z pewnością ucieszy wiadomość, że HBO zekranizuje jej równie popularną produkcję. Amerykańska stacja zamówiła właśnie serial oparty na konsolowej marce The Last Of Us.

Stacja zamierza oczywiście zadbać o jakość nowej produkcji, a przy tym także o wierność oryginałowi. W projekcie znajdzie się więc kreatywny dyrektor konsolowej serii, który został również producentem wykonawczym. Jest też człowiek odpowiedzialny za scenariusz serialu Chernobyl. W zespole znajdziemy także osoby odpowiedzialne za takie seriale jak wspomniany Charnobyl oraz Grę o Tron, jak również kilka osób z Naughty Dog oraz PlayStation Production.

Na zaprezentowanie pełnej obsady będziemy musieli jednak trochę poczekać. Na tę chwilę stacja na razie niczego nie ujawnia, więc możliwe że jeszcze nie ustalono kto zagra główne role.

Według HBO serial skupi się na wydarzeniach znanych z pierwszej części serii The Last of Us. Joel i Ellie uciekają w niej ze strefy kwarantanny i podróżują przez postapokaliptyczne Stany Zjednoczone. Produkcja będzie dostępna zarówno na kanale HBO, jak i platformie streamingowej HBO Max.

Na razie nie mamy jednak żadnych informacji o dacie premiery, ale należy się jej spodziewać zapewne w przyszłym roku.

The Last Of Us

Źródło

You may also like...