Chroń się przed szpiegowaniem przez Kinecta

Po pierwszych doniesieniach na temat funkcjonalności Kinecta, większość graczy, którzy mają zamiar kupić Xboxa One całkiem słusznie martwi się o własną prywatność, która z pewnością będzie przez kontroler naruszana. Istnieją jednak akcesoria, które pozwolą nam ją chronić.

Jak wiemy, nowy Kinect jest sprzedawany w zestawie z Xboxem One i nie da się z niego zrezygnować. Wiadomo też, że ze względu na sterowanie przy pomocy gestykulacji, będzie on obserwował nasz salon, a przy okazji zapewne także szpiegował.

Nadal nie jest do końca jasne, czy da się korzystać z konsoli bez Kinecta, lecz nawet jeśli nie będzie to możliwe, to już zawczasu producenci akcesoriów, przygotowali nam gadżet, który pozwoli chronić prywatność. Zamiast zarzucać na kontroler jakąś szmatę i zakrywać jego kamery, możemy ten sam efekt osiągnąć przy pomocy eleganckiej osłony zakrywającej kamery oraz sensory podczerwieni. Kosztujący 20 dolarów gadżet, całkowicie blokuje możliwość podglądania, choć nie wiadomo, czy blokuje też mikrofony, bo tamowe również się w nim znajdują.

Przypomnę, że Xbox One zadebiutuje w Europie już 22 listopada i będzie kosztował 500 Euro.

Źródło: Eurogamer.net

You may also like...