Ciekawy smartfon dla seniorów

Osoby w podeszłym wieku, głównie z powodu problemów ze wzrokiem, oraz trudnościami w opanowaniu nowinek technologicznych, mają kłopoty z obsługą nowoczesnych smartfonów. Fujitsu pragnie temu zaradzić.

Japoński koncern wprowadził u siebie do sprzedaży nowy smartfon na Androidzie o nazwie Raku-Raku, a teraz szykuje się do wprowadzenia do na rynki USA i Europy. Raku-Raku (co oznacza “łatwy w użyciu”) to smartfon wyposażony w specjalny interfejs użytkownika, zaprojektowany tak, by nawet seniorzy nie mieli żadnych problemów z jego obsługą.Interfejs użytkownika ma uproszczoną strukturę oraz duże ikony. Dodatkowo gdy, któraś z ikon zostanie przez użytkownika dostępna zmienia kolor, by w ten sposób posiadacz telefonu mógł się zorientować, którą opcję właśnie wybrał. Jednak na tym nie kończy się proces wybierania ikony. Aby zapobiec przypadkowemu użyciu, należy ją dodatkowo przytrzymać przez kilka sekund, wówczas telefon zacznie wibrować, potwierdzając w ten sposób dokonanie wyboru. Dzięki temu użytkownik przypadkiem nie aktywuje żadnej z funkcji smartfona.

Wszystkie elementy Raku-Raku zostały tak opracowane, by jak najlepiej służyć seniorom. Od procesora Snapdragon S2, po wbudowany wzmacniacz zapewniający głośniejszy dźwięk, a tym samym lepszą słyszalność rozmówcy.

Fujitsu na razie nie ujawniło kiedy smartfon dla osób starszych, pojawi się na zachodnich rynkach, ale liczymy na to, że nastąpi to już niebawem.

Źródło: Ajw.asahi.com

You may also like...