One UI 3.1 wzbogaca Galaxy Z Fold 2 o nowe funkcje

Galaxy Z Fold 2 jest kolejnym smartfonem, któremu Samsung udostępnił najnowszy interfejs One UI 3.1. Aktualizacja przynosi ze sobą nowe funkcje podnoszące komfort korzystania z telefonu.

W czwartek Samsung udostępnił najnowszy interfejs One UI 3.1 dla urządzeń z serii Galaxy Note 10. Niemal równocześnie wspomnianą aktualizację otrzymał także składany model Galaxy Z Fold 2, który zyskał dzięki niej wiele nowych funkcji.

Nowy interfejs wprowadza zmiany dotyczące wielozadaniowości, a także skupia się na ułatwieniach obsługi telefonu. Pierwsze z usprawnień dotyczy przełącznika zadań, z którego pomocą użytkownicy mogą teraz lepiej zarządzać wieloma otwartymi oknami. Funkcja umożliwia również przenoszenie dwóch z trzech aplikacji z ekranu głównego na wyświetlacz zewnętrzny zlokalizowany na obudowie.

Aktualizacja dodaje też możliwość przeciągania aplikacji z obszaru powiadomień i upuszczania jej w Multi-Active Windows. Użytkownicy mogą np., przeciągnąć komunikator do podzielonego widoku bezpośrednio z obszaru powiadomień, aby napisać odpowiedź lub dodać zawartość multimedialną i wysłać ją. Eliminuje to potrzebę odrywania się od aktualnie używanej aplikacji i pomaga lepiej wykorzystać powierzchnię ekranu.

Kolejne usprawnienia dotyczą sterowania aparatem fotograficznym. Użytkownik może teraz przenieść sterowanie z dedykowanej aplikacji aparatu, gdy korzysta z niego w trybie Flex. Jest to opcja dostosowująca interfejs użytkownika do częściowo złożonego smartfona. Aktualizacja daje użytkownikowi większą kontrolę nad tym, gdzie na głównym wyświetlaczu chcą mieć przycisk migawki oraz inne opcje. W podglądzie obrazów w trybie Flex dodano również przyciski “Usuń” oraz “Udostępnij”.

Galaxy Z Fold 2

Aktualizacja synchronizuje również gadżety pogodowe na ekranie głównym oraz zewnętrznym, aby prezentowały te same informacje. Umożliwia również wyłączenie wyświetlaczy dwukrotnym puknięciem w ekran.

Galaxy Z Fold 2

Producent usprawnił również ciemny i jasny motyw, a także przeprojektował pionowy suwak głośności, ograniczając w ten sposób bałagan obecny na ekranie. Dodam, że nowy interfejs otrzymała również pierwsza generacja składanego smartfona.

Źródło

You may also like...