Ten mały gadżet zmieni telewizor w multimedialnego peceta

Nie stać Cię na Smart TV, a chciałbyś posiadać taki sprzęt? Nie ma problemu, wystarczy kupić urządzenie o nazwie Stealth Nighthawk F-117A, które zmieni każdy telewizor w multimedialnego peceta.

Mimo, że gadżet nazywa się jak amerykański samolot myśliwski, to nikt nam nie każe kupować militarnej zabawki. Tak nazywa się sprzęt, który po podłączeniu do telewizora, zmieni go w multimedialne urządzenie odtwarzające filmy, muzykę oraz inne pliki, zgromadzone w naszym pececie, smartfonie, tablecie, przenośnym dysku twardym, lub serwerze.

Stealth Nighthawk F-117A działa w oparciu o XMBC OS, otwartą platformę, dzięki której możliwy jest streaming treści do telewizora, za pośrednictwem domowej sieci WiFi. Sprzęt jest mały, wygląda jak nieco przerośnięty nośnik USB i można go podłączyć do znajdującego się w telewizorze portu HDMI lub USB.

Na razie urządzenie jest jeszcze dostępne na rynku, ponieważ jego pomysłodawcy dopiero zbierają pieniądze na jego produkcję, korzystając z platformy Indiegogo. Sądząc jednak po braku zainteresowania darczyńców (zebrano jedynie 640 dolarów, a potrzeba 45,000 USD), raczej nigdy nie zobaczymy gadżetu w sklepach. Zresztą nie byłaby to wielka strata, ponieważ na rynku istnieje już kilka podobnych produktów.

Źródło: Indiegogo.com

You may also like...