Sony Xperia Z Ultra oficjalnie potwierdzony

Od kilku dni pojawiały się plotki związane z najnowszym gigantycznym smartfonem koncernu Sony, modelem Sony Xperia Z Ultra. Teraz japoński koncern oficjalnie potwierdził plany wprowadzenia go na rynek.

Sony Xperia Z Ultra jest największym jak dotąd phabletem koncernu Sony i chyba największym tego typu urządzeniem na rynku, gdyż posiada przeogromny, bo aż 6,4-calowy ekran wyświetlający obraz w rozdzielczości Full HD. Natomiast sercem słuchawki jest 2,2 GHz czterordzeniowiec Snapdragon 800 o dużej wydajności.

Smukła obudowa o grubości zaledwie 6,5 mm, mieści 3000 mAh baterię, a także 16 GB pamięci użytkowej rozszerzalnej kartą SD, jak również 8 Mpix kamerę z sensorem Exmor RS, wyposażoną także w technologię HDR dla zdjęć i filmów w Full HD. Sony zadbało także o doskonały dźwięk, wyposażając Xperia Z Ultra w tryb ClearAudio+ oraz Xloud odpowiadający za podbicie natężenia dźwięku. Natomiast tryb STAMINA zadba o znaczne zwiększenie żywotności baterii.

Zgodnie z tradycją z tradycją rodziny smartfonów Xperia, ten model także jest wodoodporny i posiada zabezpieczenia przed pyłem. Dzięki temu można nim kręcić zdjęcia podwodne.

Sony Xperia Z Ultra wyposażona w Androida 4.2 Jelly Bean pojawi się na sklepowych półkach już w trzecim kwartale bieżącego roku i dostępna będzie w kolorach białym, czarnym oraz purpurowym. Dokładna specyfikacja techniczna oraz cena, zostanie podana w późniejszym terminie.

Źródło: Sony.com

You may also like...