Robot umyje nam okna

Przyjdzie taki czas, gdy wszystkie prace będą za nas wykonywać roboty. Na razie co prawda, jak twierdzi pewien celebryta, zajmują się tym ukraińskie sprzątaczki, ale powstaje coraz więcej maszyn pomagających nam w codziennym życiu.

Jedną z nich jest kosztujący 400 dolarów Window-Washing Robot. Urządzenie działa na podobnej zasadzie jak autonomiczne odkurzacze Roomba, lecz zamiast zbierać kurz z podłogi, czyści nam okna, szklane drzwi, lustra itp.

Zainstalowana w nim wydajna pompa ssąca pozwala przykleić się do szklanej powierzchni, natomiast dwa silniki oraz antypoślizgowe kółka, pozwalają mu przemieszczać się po szkle bez żadnych poślizgów. Maszyna automatycznie oblicza powierzchnię szyby w celu ustalenia najbardziej efektywnej trasy. Niestety myjka ma zbyt mocne silniki, by móc działać tylko na bateriach, dlatego też należy ją podłączyć do elektrycznej sieci. Producent zapewnia jednak odpowiednio długi przewód.

400 dolarów za taki gadżet to kwota niewątpliwie dość duża, ale za to nie musimy się sami męczyć myciem okien. Jeśli mamy ich dużo, zakup robota może być rzeczywiście opłacalny.

Źródło: Sharperimage.com

You may also like...