Tej koszuli możesz nie prać miesiącami

Każde ubranie trzeba prać, gdyż w wyniku noszenia brudzi się i zaczyna brzydko pachnieć. Nie zawsze jednak da się regularnie robić pranie, szczególnie jeśli mieszka się na stancji, więc trzeba sobie radzić innymi sposobami.

Czy nie można opracować ubrania, które nawet po kilkudniowym noszeniu będzie jak nowe? Okazuje się, że można. Wool&Prince, to nowy projekt, którego twórcy zebrali już pieniądze na Kickstartrze. Udało im się bowiem opracować koszulę, którą można nosić przez co najmniej 100 dni i nie trzeba jej prać, ani prasować.

Ekipa poświęciła sześć miesięcy na opracowanie nowego rodzaju materiału opartego na bawełnie, którego nie tylko nie ima się zapach, ale też nie gniecie się. Można to uznać za bzdurę, jednak Mac Bishop, jeden z członków drużyny odpowiedzialnej za nowy materiał twierdzi, że nosił koszulkę przez 100 dni i co więcej, udokumentował cały ten proces. Drugi z kolei twierdzi, że zwinął koszulkę w kulę, wrzucił ją na dno plecaka i nosił ją tam przez cały dzień, a pod koniec dnia wyjął i była jak nowa.

Jak wszystkie nowinki techniczne, ta również do tanich nie należy. Wpłata 98 dolarów gwarantuje nam otrzymanie jednej koszulki w dowolnym kolorze.

Niestety wiarygodność technologii na razie trudno zweryfikować, ponieważ proces produkcji tego materiału owiany jest tajemnicą, a więc nie wiadomo, czy rzeczywiście wykonane z niego ubrania można nosić 100 dni i po zdjęciu nie będą przypominały kamizelki kuloodpornej sztywnej od brudu. A gdyby coś się na koszulkę wylało, co wtedy należy zrobić? Pomysłodawcy twierdzą, że wówczas można ją wyprać ręcznie, lub na sucho, ale nigdy nie można jej wkładać do suszarki.

Twórcy potrzebowali 30 tysięcy dolarów, ale udało im się zebrać już ponad 310 tysięcy, a zbiórka wciąż trwa. Produkcja zapewne rozpocznie się więc już niebawem.

Źródło: Kickstarter.com

You may also like...