Withings pokazał inteligentną wagę łazienkową i ciśnieniomierz

Withings wprowadza na rynek nowe urządzenia zdrowotne. Pierwszym z nich jest inteligentna waga łazienkowa, zaś kolejnym ciśnieniomierz.

Czasy, gdy waga łazienkowa mierzyła tylko naszą masę bezpowrotnie się już skończyły. Współczesne modele wag posiadają znacznie bardziej rozbudowane funkcje, umożliwiające nie tylko ogólne ważenie, ale też mierzenie masy mięśni, kości oraz wiele innych parametrów. Ich konstruktorzy nie powiedzieli jednak w tej materii ostatniego słowa i wyposażają sprzęt w jeszcze więcej możliwości.

Przykładem takiego rozwoju jest inteligentna waga Withings Body Pro oraz ciśnieniomierz Withings BPM Connect Pro. Technicznie rzecz biorąc nie jest to nowość, gdyż Withings oferował w przeszłości podobne produkty. Nowością jest tutaj sposób komunikacji.

waga łazienkowa

Dotychczas inteligentne wagi oraz ciśnieniomierze korzystały z technologii Bluetooth wymagającej bliskiej obecności smartfona. Niektóre modele używały WiFi, co teoretycznie było lepszym rozwiązaniem umożliwiając szybkie przesłanie danych do lekarza. Lekarz musiał jednak posiadać w gabinecie router dający dostęp do globalnej sieci.

waga łazienkowa

Nowe produkty są pod tym względem lepsze, gdyż posiadają wbudowany modem komórkowy. Dzięki temu lekarz zyska znacznie wygodniejszy dostęp do gromadzonych przez urządzenia danych.

Inteligentna waga łazienkowa Withings Body Pro dysponuje niewielkim wyświetlaczem, który prezentuje różne informacje. Nie jest to tylko nasza waga, ale też lokalna prognoza pogody itp. Wbudowana w wagę bateria wystarczy natomiast na 12 miesięcy jej działania.

Nieco krócej, bo sześć miesięcy będzie na jednym ładowaniu działał ciśnieniomierz Withings BPM Connect Pro. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, posiada bowiem tylko jeden przycisk oraz wbudowany wyświetlacz.

waga łazienkowa

Oba urządzenia współpracują z Withings HIPAA Cloud gwarantującą bezpieczeństwo przesyłania danych za pomocą szyfrowania. Niestety producent nie planuje bezpośredniej sprzedaży nowych produktów, więc nie da się ich kupić w sklepach. Są bowiem adresowane dla służby zdrowia oraz specjalistów.

Źródło

You may also like...