Huawei może rozpocząć produkcję elektrycznych samochodów

Huawei być może wkrótce rozpocznie produkcję elektrycznych samochodów. Niektóre modele mogą trafić do salonów jeszcze przed końcem tego roku kalendarzowego.

Nie da się zaprzeczyć, że działania amerykańskiego rządu wymierzone w Huawei poważnie zaszkodziły chińskiemu koncernowi. Odebranie licencji na Androida, a tym samym zablokowanie dostępu do usług Google mocno obniżyło atrakcyjność jego smartfonów. We znaki dał się również zakaz sprzedaży amerykańskiej technologii, który ograniczył dostęp do procesorów, pamięci RAM i sensorów aparatów.

Trudności ze zdobyciem komponentów sprawiły, że w tym roku chiński gigant ograniczy produkcję smartfonów o ponad połowę. Firma szuka więc innych sposobów na zarabianie, a jednym z pomysłów może być wejście na rynek elektrycznych samochodów.

Według najnowszych doniesień, gigant planuje produkcję elektrycznych samochodów i oferowanie ich pod własnym szyldem. Koncern najwyraźniej chce jak najszybciej zrealizować ten plan, gdyż źródła twierdzą, że niektóre modele trafią do sprzedaży jeszcze przed końcem roku. Ponoć rozpoczęto już projektowanie niezbędnych podzespołów oraz prowadzone są rozmowy z dostawcami.

Szef chińskiego giganta przyznał w niedawnej rozmowie z mediami, że firma planuje teraz skupić się na elektrycznych pojazdach. Celuje przy tym w segment rynku masowego, co może oznaczać iż produkty będą dostępne w atrakcyjnych cenach.

Huawei ponoć prowadzi już w tej sprawie rozmowy z rządową firmą Changan Automobile, a także BAIC Group’s BluePark New Energy Technology. Prowadzone są również rozmowy z innymi producentami, w celu wykorzystania ich fabryk do produkcji nowych elektryków.

Rzecznik chińskiego koncernu zaprzeczył jednak tym doniesieniom twierdząc, że Huawei nie jest producentem samochodów. Zasugerował jednak, że firma może stać się dostawcą podzespołów, umożliwiając producentom samochodów tworzenie jeszcze lepszych aut.

Huawei

Źródło

You may also like...