Przenośna konsola Razera promuje nowe procesory Qualcomma

Razer zaprezentował nową konsolę przenośną Snapdragon G3x Handheld. Nie jest to jednak sprzęt, który można kupić w sklepie, lecz urządzenie promujące nowe procesory Qualcomma, które pokazuje jak radzą sobie w środowisku growym.

Obecny rynek konsol przenośnych nie jest już tak bogaty jak jeszcze 10 lat temu. Aktualnie najbardziej znanym ich przedstawicielem jest Nintendo Switch, które możecie dostać w tych sklepach. Dla fanów pecetowych gier przeznaczona jest natomiast konsolka GPD Win 3, oferująca możliwość grania w najpopularniejsze tytuły z komputerów osobistych.

Nie można też zapomnieć o Steam Deck, która zapowiada się bardzo obiecująco, ale nie są to jedyne handheldy dostępne na rynku. Razer właśnie zaprezentował nową konsolę, która nazywa się Snapdragon G3x Handheld Gaming Developer Kit.

Snapdragon G3x Handheld

Nie jest to jednak typowa konsola przenośna jak wspomniany Steam Deck, czy Nintendo Switch. Jak sama nazwa wskazuje, jest to developer kit, czyli urządzenie stworzone wyłącznie dla twórców oprogramowania. Sprzęt na Androidzie nie jest więc kierowany dla przeciętnego gracza. A jego zadaniem jest prezentacja gamingowych możliwości procesorów Qualcomma.

Snapdragon G3x Handheld

Gadżet posiada 6,65″ wyświetlacz OLED Full HD+ o 120 Hz odświeżaniu oraz 10-bitowym HDR. Pod jego maską pracuje natomiast procesor Snapdragon G3x. Oprócz tego urządzenie ma łączność 5G w standardzie mmWave. Dysponuje też złączem USB-C do podłączenia akcesoriów oraz USB-C kompatybilnym z DisplayPort. Pozwala ono podłączyć konsolkę do dużego ekranu 4K HDR.

Snapdragon G3x Handheld

Snapdragon G3x Handheld dysponuje także 5 MP webcamem rejestrującym obraz w Full HD oraz dotykowym sterowaniem, wraz z przyciskami fizycznymi. Przednie głośniki wyposażono natomiast w technologię Snapdragon Sound.

Qualcomm planuje udostępniać nową konsolę Razera dla deweloperów, aby mogli tworzyć nowe gry na tę platformę.

Źródło

You may also like...